V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Řešení dotazu:
Nejlepší je mít nejpoužívanější aplikace na panelu, ale v Mintu je to o ničem. Máš tam třeba 10 ikon. Jednu z nich spustíš a vedle těch ikon se objeví obdelník s názvem té aplikace. Když jich tak otevřeš 5, máš plný panel. Toto má MS vyřešeno mnohem lépe. Když klikneš na ikonu na panelu, tak se změní barva jejího podkladu a víš, že je spuštěná. Takže na panelu nic nepřibývá. A když spustíš něco, co nemá ikonu na panelu, tak se objeví jen ikona, žádný široký obdelník s nápisem. A když máš třeba otevřený prohlížeč a v něm 7 záložek, tak když najedeš kurzorem nad ikonu prohlížeče na panelu, tak se nad panelem v náhledech zobrazí ty otevřené stránky a můžeš si vybrat, kterou zobrazíš.
A krom toho, k zástupcům na ploše si můžeš přiřadit klávesové zkratky a to je pak fičák.
Tak od včerejška už to neplatí, protože včera vyšla nová verze Mintu, kterou jsem právě vyzkoušel a ta už ty ikony na hlavním panelu má jako Windows, takže super. Na webu Mintu se autor distra Clem zmiňoval o moderním vzhledu, k němuž jej inspiroval MAC, Windows a Ubuntu. Tak jem rád, že je normální a dal to do distra :)
Nastavení pracovní plochy > zobrazit připojené svazky.
Jo jo
Jak se ti líbí 19.1? Uvažuji o ní. Něco zlobí?
To rád slyším. Už jsem stáhl obraz. Mrknu na Live.
Dík
Taky mám mnohem raději pc, než nb, ale mám obojí.
Moc dlouho jsem v Live nevydržel. Neodolal jsem a nainstaloval jsem to na železo. Na testovací hdd. Za mě je nový Mint naprosto super a řeší např. tohle. Celkově nastavení panelu je super a konečně zmizelo i to široké tlačítko "Nabídka" a je tam jen ten "lísteček". Rychlost otevření nabídky, nebo i oken je perfektní. Jsou to detaily, ale vidím v tom velký posun=user friendly. Tiskárna taky v pohodě a vše, co používám a letmo jsem prohlédl je OK, takže mám jasno, co budu instalovat na pc i nb. Zrovna dolaďuji maličkosti před přechodem z Windows na Linux a jsem těsně před instalací obojího, takže 19.1 přišla v pravý čas. Jen mi trošku vadí, ale dá se to přežít, že když "změnit pozadí plochy" nevybereš v menu, ale dáš pravomyš na ploše a vybereš to tam, tak pak nemáš v levém horním rohu šipku, kterou se můžeš vrátit do menu. Měl jsem to jako takový zlozvyk, jak rychle do nastavení.
Ale Tomáš nemá problém s odpojováním, ale s tím, že mu z plochy zmizely ikony připojených disků.
Díval jsem se na to tvoje nastavení a říkám si, jestli nemáš problém s odpojováním kvůli tvému hw. Já to totiž mám nastaveno defaultně a problémy s odpojováním nemám.
Proto jsem doplnil, že mnou uvedené nastavení je doplňující k tvému doporučení.
Já si to právě přečetl až poté, co jsem napsal ten komentář.
Super. Pro mě naprosto nezbytná věc, mít ikony disků na ploše. Používám několikrát za hodinu.
Můžeš to pohodlně ovládat přes Nemo. Su taky zastánce "prázdné plochy". Nemo vůbec letos prodělal "očistec" a co na něm chlapci zapracovali s odezvama, tak teď v 19.1 se ty změny zúročují. No a nacpal sem do mintu Brave web prohlížeč a nemá to chybu, to lítá okamžitě a to nejedu na SSD. Bravo:
Tiskni
Sdílej: