Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Řešení dotazu:
apt install libreoffice-l10n-cs libreoffice-help-csPrv nez zacnes instalovat, tak najprv nainstaluj zoznam balickov:
apt update
# obecne sudo dpkg -i nazev_souboru # instalace vsech balicku s koncovkou deb v aktualnim adresari sudo dpkg -i *.deb # pokud by instalace skoncila chybou, tak opravit zavislosti sudo apt install -ftoto reseni ale znamena ze kazdou dalsi verzi budes muset totozne rucne instalovat znovu...
sudo apt install nazev_balickutoto reseni by resilo "samo" pak budouci aktualizace, ALE v repositari neni verze 7.0, byla by moznost pridat externi repositar, LibreOffice ma oficialni PPA, ale tam zatim verze 7.0 neni...
toto reseni by resilo "samo" pak budouci aktualizace, ALE v repositari neni verze 7.0, byla by moznost pridat externi repositar, LibreOffice ma oficialni PPA, ale tam zatim verze 7.0 neni...
Já jsem dnes zkoušel tohle. Nezadařilo se. I když jsem pak LO (ne 7) zpět nainstaoval, tak zlobyly a musel jsem Clonezillou obnovit OS. Možná to byl ale problém mého OS a někomu jinému by to mohlo fungovat. Raději ale napřed ve virtuálu
To je neuvěřitelné. Proč tohle někdo dělá? Nechápu.
Tímhle mu moc nepomůžeš. Pokud ti tedy o to vůbec jde.
Vlastně to má zodpovězeno v jiném, vlastním vlákně.
Xubuntu je založené na Debianu a obě distra používají .deb balíky, takže postup je pro obě distra totožný.
Asi by bylo dobré rozvést:
1. Odinstaluju LibreOffice komplet ze systému - to znamená všechny balíčky s LibreOffice, včetně libreoffice-menu atd.
# zobrazeni nainstalovanejch balicku s nazvem libreoffice s infem okolo dpkg -l | grep libreoffice # zobrazeni jen nazvu balicku dpkg -l | grep libreoffice | awk '{print $2}' # odinstalovani tech balicku sudo apt purge $(dpkg -l | grep libreoffice | awk '{print $2}')
sudo apt purge *libreoffice*
sudo apt purge ^.*libreoffice.*(tento "slozitejsi" format pobere i apt <2.x)
Díky, ukládám do učebnice.
Nevím, co je na tom složitého. [...] Tak mám nejnovější LibreOffice bez repozitářů třetích stran. Instaluju to tak snad 10 let.nevim ze by nekdo krome tebe psal o slozitosti, krome tazatele kterej tomu proste logicky nerozumi...
sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/libreoffice-7-0 sudo apt update && sudo apt upgrade && sudo apt full-upgradev tomto ^^^ PPA se bude casem objevovat 7.0.1, 7.0.2 atd, tedy zmeny te posledni cislovky... pokud bys chtel repositar kterej ti automaticky pri aktualizacich nabidne prechod z 7.0.x na 7.1.x, tak to je PPA "LibreOffice Fresh", tam zatim 7.0 neni, ale v podstate ten repositar muzes pridat taky, s tim ze ted se ti udela upgrade z tveho 6.x na 7.0 z "PPA 7.0" a az vyjde 7.1 a pridaji to do Fresh, tak se ti z 7.0 na 7.1 povysi samo a PPA 7.0 se prestane vyuzivat tim ze z Fresh (resp. z jakehokoliv dostupneho v systemu) bude dostupna novejsi verze balicku...:
sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/ppa sudo apt update && sudo apt upgrade && sudo apt full-upgrade
sudo apt install libreoffice-l10n-cs libreoffice-help-cs
sudo apt purge $(dpkg -l | grep libreoffice | awk '{print $2}') sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/libreoffice-7-0 apt update && apt upgrade && apt full-upgrade sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/ppa apt update && apt upgrade && apt full-upgrade apt install libreoffice-l10n-cs
Zkusil jsem ve VM a pohoda :)
sudo apt purge ^.*libreoffice.* sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/libreoffice-7-0 sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/ppa sudo apt install libreofficeprotoze pokud libreoffice nejdriv odinstalujes, neni uz proc je aktualizovat, pak po add-apt-repository neni potreba zvlast apt udpate, resp. mi doslo ze neni potreba vubec, protoze od nekdy/nevim_kdy se vlastne 'apt update' pousti automaticky po pouziti add-apt-repository , a nakonec staci instalovat balicek libreoffice a tim ze je vychozi stav instalovat Doporucovane balicky automaticky, se samo nainstaluje i libreoffice-l10n-cs a libreoffice-help-cs tim ze zjisti ze mas v systemu aktivni jazyk cestina
sudo apt install libreoffice libreoffice-l10n-cs libreoffice-help-csresp. v podstate to ze si instaloval jen libreoffice-l10n-cs staci, protoze si to libreoffice prida samo, ale radeji pisu vsechny 3 pro prehlednost :)
Já jsem si češtinu i českou nápovědu doinstalovával zvlášť a v pohodě to prošlo a funguje.
Jinak Mint má parádní vychytávku. Když nemáš např. v LO češtinu, tak to systém zjistí a v systray se ti objeví ikona s upozorněním, že je dostupná a jestli jí chceš nainstalovat? Klikneš, že ano a je to. Tohle se mi moc líbí.
Ještě o jednu radu bych Vás poprosil. Po nainstalování XUBUNTU start byl velice rychlý , nyní je to o hodně pomalejší. Lze to nějak vyčistit?
Položte nový dotaz.
Tiskni
Sdílej: