Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Windows DirectX 11 4620 bodů Windows OpenGL 3526 bodů Linux OpenGL 4325 bodů Linux@wine OpenGL pouze bílé okno s ovládacími prvky Linux@wine d3d9 4527 bodů Linux@wine d3d9@gallium-nine 2369 bodů Linux@wine d3d11 2528 bodůTakže to vypadá na nějakou regresi buď v gallium-nine mese nebo wine, běhávalo to podstatně rychleji než překlad přes opengl. Co je zajímavé, že ve Wine bez gallium-nine mám o 200 bodů více než v nativním benchmarku v OpenGL. Ještě znovu zkusím tu hru bez gallium-nine, nenapadlo mě, že by mohla běžet lépe...
echo high >/sys/class/drm/card0/device/power_dpm_force_performance_level
, dostávám se v některých prázdnějších lokací na 90FPS. Nějaký problém tedy bude i v power managementu, grafika si myslí, že nepotřebuje zvyšovat frekvence, i když to pomáhá. Stále tam ale někde musí být problém, když ani CPU ani GPU nelezou na 100%, kdyby bylo bottleneck jedno z toho, tak by to bylo na 100% a druhé by se flákalo, nebo ne? Jinak CPU je Core i5 8600K
.
Tiskni
Sdílej: