abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 21:11 | IT novinky

    Na dnešní akci Made by Google 2025 (YouTube) byly představeny telefony Pixel 10 s novým čipem Google Tensor G5 a novými AI funkcemi, hodinky Pixel Watch 4 a sluchátka Pixel Buds 2a.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:11 | Nová verze

    The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 25.8 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) a také na Youtube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 04:00 | Nová verze

    Zeek (Wikipedie), původně Bro, byl vydán v nové major verzi 8.0.0. Jedná se o open source platformu pro analýzu síťového provozu. Vyzkoušet lze online.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:55 | Zajímavý software

    Emacs na stříhání videa? Klidně.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 15:55 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 142.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 142 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Zajímavý článek

    Python Developers Survey 2024, výsledky průzkumu mezi vývojáři v Pythonu organizovaném Python Software Foundation ve spolupráci se společností JetBrains v říjnu a listopadu loňského roku. Zúčastnilo se 30 tisíc vývojářů z 200 zemí. Linux používá 59 % z nich.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:00 | Zajímavý článek

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.08.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 01:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.51.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 91 vývojářů, z toho 21 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 01:33 | Zajímavý článek

    Po roce bylo vydáno nové číslo magazínu Phrack: Phrack 72.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    18.8. 19:33 | Pozvánky

    OpenSSL Corporation zve na den otevřených dveří ve středu 20. srpna v Brně a konferenci OpenSSL od 7. do 9. října v Praze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Pro otevření více webových stránek ve webovém prohlížečí používám
     (81%)
     (7%)
     (7%)
     (0%)
     (4%)
     (0%)
    Celkem 27 hlasů
     Komentářů: 4, poslední včera 16:48
    Rozcestník

    Dotaz: SAMBA DC nefunguje dynamicke DNS

    31.5.2019 17:47 chinook | skóre: 28
    SAMBA DC nefunguje dynamicke DNS
    Přečteno: 429×
    Zdravím, u samby mně nefunguje dynamické DNS:
    
    samba --version
    Version 4.5.16-Debian
    
    klist vypíše co má..
    
    klist -k /usr/local/samba/private/dns.keytab
    Keytab name: FILE:dns.keytab
    KVNO Principal
    ---- --------------------------------------------------------------------------
       1 DNS/dc1.samdom.example.com@SAMDOM.EXAMPLE.COM
       1 dns-DC1@SAMDOM.EXAMPLE.COM
       ...
    
    
    Samba je nastavena na:
    --dns-backend=SAMBA_INTERNAL
    
    
    samba_dnsupdate --verbose --all-names
    
    
    TOto se opakuje:
    dns_tkey_negotiategss: TKEY is unacceptable
    Failed nsupdate: 1
    update(nsupdate): NS samdom.example.com dc1.samdom.example.com
    Calling nsupdate for NS fann.local dc1.samdom.example.com (add)
    Outgoing update query:
    ;; ->>HEADER<<- opcode: UPDATE, status: NOERROR, id:      0
    ;; flags:; ZONE: 0, PREREQ: 0, UPDATE: 0, ADDITIONAL: 0
    ;; UPDATE SECTION:
    samdom.example.com.             900     IN      NS      dc1.samdom.example.com
    
    dns_tkey_negotiategss: TKEY is unacceptable
    Failed nsupdate: 1
    Failed update of 29 entries
    
    
    Nemůže tam být nějaký bug? Už nevím co s tím.

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    31.5.2019 20:16 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SAMBA DC nefunguje dynamicke DNS
    Postup z wiki nepomuze?
    1.6.2019 10:42 chinook | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SAMBA DC nefunguje dynamicke DNS
    Ne. Na portu 53 běží samba. Zkoušel jsem ji i přeponout do bindu a dát zpět do sambainternals a nic.
    3.6.2019 20:20 BigBRAMBOR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SAMBA DC nefunguje dynamicke DNS
    Nevim jak to melo nebo nemelo fungovat. Dynamicke dns mi na sambe fungovalo vzdy blbe, zaznam se mi nejdrive nepridaval, potom se pridal, ale jenom pri prvnim prihlasni do domeny, nastail se jako static a uz se ňidky nezmenil. I ty hlasku co posilal si nejak matne pamatuju. Mam pocit ze trochu normanlne to fu nfuje od nejake verze 4.9. Urcite udelej nejdrive upfate samby.
    3.6.2019 20:22 BigBRAMBOR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SAMBA DC nefunguje dynamicke DNS
    Jezisi to je strasny co jsem na tabletu naklikal za hnusarnu.
    3.6.2019 21:04 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SAMBA DC nefunguje dynamicke DNS
    Skús to na prepísať mobile.
    Řešení 1× (chinook (tazatel))
    4.6.2019 12:21 bigBRAMBOR | skóre: 37
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SAMBA DC nefunguje dynamicke DNS
    zkusím to na PC. Dynamické update SAMBA DNS mi vzdycky spíš nefungovaly než fungovaly. Nejdřive se nepřidávalo vůbec nic, potom se záznam přidal při přihlášení PC do domény, ale vznikl jako static a uz se nikdy nezměnil. I ta chyba co píše autor je mi nějaká povědomá, určite jsme se už nekde potkali. Od verze 4.9 se to chová lépe, pokud zrušíš static zásnamy od počítačů, nové vznikají s časovou značkou automaticky a jsou obnovovány/aktualizovány. Nicméně mám pocit, že pokud počítač prestane komunikovat, nedojde k jejich úplnému odstranění, mám tam totiž několik záznamů asi 14 dní starých. Jestli a kde se ale nastavuje platnost dns dynamic záznamu nevím. Možné to je správně, možná to nefunguje. Nicméně určitě udělej upgrade na verzi 4.9 kde už to celkem chodí.
    Řešení 1× (chinook (tazatel))
    4.6.2019 21:20 j
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SAMBA DC nefunguje dynamicke DNS
    Ono to nefunguje ani na widlich, takze z toho si nic nedelej.

    Zhruba:

    1) mas v siti zarizeni, ktery sice muzou byt i soucasti AD, ale o nejakym DNS nemaji ani paru. Tady muzes vnutit DNSku to, co napises do DHCPka XOR to cim se stroj DHCPku predstavi.

    2) mas v siti zerizeni, na kterych sou widnle, ve verzi dostatecne kompatabilni s verzi tvyho AD, pak si budou (teoreticky) svy zaznamy do DNS davat samy (pokud jim to dovolis, a vynutis to na nich pomoci GPO). By default to totiz funguje tak jako pocasi - nekdy jo nekdy ne.

    3) mas na siti widle, ktery sice neco nejak zkousej, ale tvoje AD/DNS to odmita akceptovat protoze ... protoc.

    Urcite sou jeste dalsi moznosti, ktery to pekne cely jeste komplikujou a multiplikujou. Protoze prevaz plati, ze nemuzes pouzivat nic na tema "nejdriv zkus tohle a kdyz ne, tak onohle", protoze s tim soudruzi v M$ nepocitaj.

    Typickej problem trebas je, ze zaznam se ti sice vytvori, ale stroj kterej ho vytvoril nema prava ho upravit. Takze kdyz se ti zmeni IP ... prestane to fungovat. To je mimochodem i jeden z duvodu proc nemuzes pouzivat vic ruznych mechanismu zaroven - paac bud si budou zaznamy vzajemne prepisovat, nebo "rychlejsi mrda" => ten kdo zaznam zalozi si ho nastavi pro sebe a druhej ma smulu (typicky pokud bys chtel aby si dns nastavovaly widle, ale zaroven chces aby ho mohlo nastavit dhcpko).

    BTW: WidloDNS zaznamy nemaze vubec, pokud nemas nakonfigurovanou jakousi garbage vec, ktera ti prozmenu naprosto v klidu smaze i zaznamy, ktery potrebujes.

    Tzn pokud chces aby se to (na widlich) dalo pouzivat, znamena to pekne rucne per MAC pridelit IPcka, protoze pak se DNS moc nemeni, a tudiz neni treba resit, co kde se zase podelalo.

    Na tuxovi sem pouzival jen DHCPlikeDNS ... a to fungovalo docela vpohode (tady sem mel prozmenu spis problem s tim, ze se neustale rozesiral dhcp cluster, kterej se ovsem uplne stejne rozesira na widlich), netusim jestli umi resit ty widlodns update.
    7.6.2019 09:46 chinook | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SAMBA DC nefunguje dynamicke DNS
    Tak máte pravdu. Včera jsem nainstaloval úplně nový stroj Version 4.5.16-Debian, vytvořil doménu a ty chyby to píše stejně. Každopádně děkuji za rady.
    Řešení 1× (chinook (tazatel))
    7.6.2019 14:36 bigBRAMBOR | skóre: 37
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SAMBA DC nefunguje dynamicke DNS
    zkus 4.9, zrona tohle se tam myslim zlepsilo, nebo rovnou 4.10

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.