Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
ten server na VPS by z toho složil zase jeden tok do internetu včetně zachování pořadí paketů.Slovo, které chcete strčit do vyhledávače, je bonding (platí pro Linux, jiní výrobci tomu říkají různě, teaming a tak.) To vám umožní spojit několik síťových rozhraní do jednoho a s tím nějak pracovat - dát si na něj IP adresu, použít ho jako výchozí bránu apod. (Síťová rozhraní, která takto spojíte, budou muset být nějaké VPN nebo tunely mezi vaším routerem a tou VPS.) Používat obě připojení naráz s tím půjde, ale že by pro ně šla nastavit nějaká priorita typu 70-30, o tom nic nevím. (Nezkoumal jsem, když jsem tohle potřeboval, používal jsem active-passive) Vsuvka - ona ta priorita v podstatě vznikne sama, když se pakety budou dělit s pravděpodobností 50-50, tak slabší linku zahltíte a u TCP se udělá opakované vyslání, kde bude znovu šance 50-50, že ten paket odejde volnou linkou. Samozřejmě to není moc efektivní a i kdyby obě linky měly 100% spolehlivost, nezískáte tím datový tok rovný jejich součtu. To s tím pořadím bude možná trochu problém, pakety na tu VPS dorazí tak, jak to zrovna po cestě vyšlo, a nemyslím si, že by routování v jádře ten datový tok skládalo a řadilo. Podle mě prostě odejdou v takovém pořadí, v jakém přišly, a srovnat se s tím musí cílová stanice.
Tiskni
Sdílej: