V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
To jsou všechno služby jako by je dělal nějaký 15 letý student.Což odpovídá, protože stejně vypadá i zadání…
Nějaká nadnárodní služba, která tady bude ještě za dva roky by nebyla?Taková nadnárodní služba taky musí z něčeho žít a musí zajistit, aby se nestala skladištěm porna a warezu. Takže 10 GB zdarma nezabezpečeným FTP asi těžko.
Pamätám si to presne
Fungovalo to pouze proto že přenos zabral port 21 a jiný stroj ve stejném čase už fungovat nemohl.
To handle portů je protože se port 21 musí stále používat pro požadavky na spojení.
Pokud to jelo pouze mezi 2 zařízeními tak to fungovalo ale jistě to nebylo ftp ale prasárna.
Pokud to fungovalo s více stroji najednou tak jistě mluvíte jinak než to fungovalo.
hloupé krabičky ála RpiRPi je regulerni ARM pocitac s regulernim GNU/Linuxem a v nem dostupnou hromadou lepsich protokolu/klientu nez je FTP, chapu ze "senzor IoT" je na tom jinak(pokud tedy sensor nekomunikuje primo jen s RPi), ale nevidim duvod se tvarit ze je RPi "hloupa krabicka"
Tiskni
Sdílej: