Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
To jsou všechno služby jako by je dělal nějaký 15 letý student.Což odpovídá, protože stejně vypadá i zadání…
Nějaká nadnárodní služba, která tady bude ještě za dva roky by nebyla?Taková nadnárodní služba taky musí z něčeho žít a musí zajistit, aby se nestala skladištěm porna a warezu. Takže 10 GB zdarma nezabezpečeným FTP asi těžko.
Pamätám si to presne
Fungovalo to pouze proto že přenos zabral port 21 a jiný stroj ve stejném čase už fungovat nemohl.
To handle portů je protože se port 21 musí stále používat pro požadavky na spojení.
Pokud to jelo pouze mezi 2 zařízeními tak to fungovalo ale jistě to nebylo ftp ale prasárna.
Pokud to fungovalo s více stroji najednou tak jistě mluvíte jinak než to fungovalo.
hloupé krabičky ála RpiRPi je regulerni ARM pocitac s regulernim GNU/Linuxem a v nem dostupnou hromadou lepsich protokolu/klientu nez je FTP, chapu ze "senzor IoT" je na tom jinak(pokud tedy sensor nekomunikuje primo jen s RPi), ale nevidim duvod se tvarit ze je RPi "hloupa krabicka"
Tiskni
Sdílej: