Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
No a proč si nestáhneš image Mintu, nedáš jej na flešku, nebabootuješ z ní a nevyzkoušíš si to?
Omlouvám se. Odkaz jsem do prohlížeče nekopíroval a přehlédl jsem, že je do e-shopu. Myslel jsem, že ten nb máš. Pardon
Asi před rokem a půl jsem si koupil Dell Inspiron. V popisu měl, že je vhodný pro Ubuntu. Díval jsem se teď na Heureku a podle tvých parametrů by to mohl být tento. Mint by na něm IMHO měl fungovat, protože Mint je derivátem Ubuntu a to je přímo zmíněno v dokumentaci k tomuto notebooku na stránkách Dellu.
Jinak já jsem s tím svým Dellem VELMI spokojen. Mint na něm jede bez problémů.
Tento Dell Vostro má v dokumentaci v sekci "Operating system" (strana 10) uvedeno opět Ubuntu, takže Mint by na tom měl frčet.
Těch variant tohoto modelu je více. Určitě bych si koupil tu s taktem CPU 1,8 GHz, a ne 1,6 GHz. Jinak podle mě je to rozhodně lepší nb, než ten Asus.
Prašť jak uhoď.
Proč teď do toho pleteš prodejce a marketing? Šlo ti o "jednodušší". Stojím si za tím, že z tohoto pohledu je to prašť jak uhoď.
A hlavně je to banalita, kterou už více nemá smysl řešit. Vůbec nechápu, proč si do toho vlastně zaryl.
Nějak nechápu, co je na tom matoucího? Pokud si koupí ten s taktem 1,8 GHz, tak si koupí i7. Ono ale hlavně vůbec nejde o název, ale o ten takt, že jo? Takže jak jsem jej zmátl?
Trolíš.
No já právě vycházel z Heureky. Odkázal jsem více variant daného modelu. Tazatel si na Heurece vybere variantu modelu, která se mu líbí, s tím vyšším taktem, pak klikne na porovnání cen, seřadí zboží od nejnižší ceny, vybere důvěryhodný obchod s nejnižší cenou a nb objedná. K žádnému zmatení zde nemůže dojít. Problém by byl, kdyby v tom seznamu notebooků, které jsem odkázal, byly notebooky s CPU i5 o taktu 1,6 a 1,8 GHz, a s CPU i7 o taktu 1,6 a 1,8 GHz. To by pak bylo matoucí. Nebo kdyby nějaký obchod uváděl pouze typ CPU a další zase pouze frekvenci. Ale takto mi to tedy matoucí vůbec nepřijde.
Tak jsem si všechny ty odkazy, které jsem odkázal, proklikal a máš pravdu. Jeden z těch nb tu běžnou frekvenci uvedenou neměl. Jen Turbo. Takže promiň. Netrolíš a měl jsi pravdu. Bylo by to jednodušší.
OK, tak tedy s CPU i7-10510U
No, zrovna s Heurekou mám špatnou zkušenost. Když jsem si vybíral monitor, tak v popisu bylo uvedeno, že je výškově nastavitelný a že se dá zavěsit na zeď. Ani jedna z těchto věcí nebyla pravda. Když mi přišel, koukal jsem jak z jara. Od té doby ověřuji na webu výrobce.
Není divu. Heureka funguje s popisky tak, že dělá copy -> paste popisku prvního e-shopu, který na Heureku daný produkt přidal. Ostatní e-shopy už se k tomu jen párují. Má-li ten první popisek špatně, tak už to tam zůstane. Na Heurece není nikdo, kdo by popisky kontroloval a dořešit s nimi třeba chybu popisku, je kolotoč na měsíc a tunu e-mailů.No, zrovna s Heurekou mám špatnou zkušenost.
Tak ten Asus má 3 výhody:
Ten Asus je určitě výkonnější, ale ten Dell má podle mě kvalitnější zpracování. Sám musíš vědět, jestli je pro tebe přednější výkon na úkor zpracování a výdrže, nebo jestli takový výkon a výdrž nepotřebuješ a záleží ti na životnosti.
Mint by na tom IMHO jet měl. Proč by ne?
Já osobně bych určitě koupil ten Dell, protože takový výkon (CPU a GPU) nepotřebuji. Vlastně bych nevyužil výkon GPU ani u toho Dellu.
Doufám, že mě teď TIGER neroztrhá
Však jo.
Vím. 3 články na tuhle konfiguraci je dost málo. U Dellu by stačila.
Ještě jedna věc. Všiml jsem si, že vždy odkazuješ na Alzu. Z toho usuzuji, že na ní také ten notebook hledáš. Mě se osvědčilo hledat věci na Heurece. Tady jsou notebooky. Navol si parametry jaké potřebuješ, tím odfiltruješ všechny ostatní notebooky. Pak si nějaký vyber, na stránkách výrobce ověř, že ty parametry souhlasí a když tak pak sem napiš.
A nebo ještě lépe, zkus to tady.
Rádo se stalo :)
Na Alze si to klidně kup, ale vybírat to tam nemusíš, ne?
Dej pak vědět, co sis pořídil a jak jsi spokojen.
sudo systemctl hybernate
, vypnul se a po zapnuti zustalo vse pred vypnutim. Ale suspend funguje tak ze suspenduje a aniz bych pohnul mysi nebo stiskl neco po nejakych 10-20s zase rozsviti obrazovku.
Používám Mint s prostředím Cinnamon a dá se to v pohodě natavit. Osobně to zvětšené mám. Používám to tak roky a jsem s tím spokojený. Si to zkus na svém současném notebooku. "Nastavení systému" > "Písmo" > "Měřítko textu" a pak si můžeš ještě doladit jednotlivé typy písem (výchozí, plochy, dokumentu, s pevnou šířkou a záhlaví dokumentu). Lze nastavit i velikost ikon, panelu a kurzoru. Zbytek se automaticky přizpůsobí měřítku textu. A Cinnamon obsahuje i lupu. Stačí ji zapnout v "Zpřístupnění" a pak levý Alt a kolečko myši.
Tak super
Tak dneska ti vyšla finální devatenáct trojka. Samozřejmě s tím teplem ti to nepomůže.
Tiskni
Sdílej: