Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Na to se nedá nic napsat , netušíme co máš za operační systém , jakou architekturu procesoru , co je v tom archivu , atd atd...
Podle mne dotaz bude smazán.
jakou máš jako distribuci linuxu a jakou verzi řekni aspoň ať víme :O :O
pokud to nechceš jako vubec řešit nějak moc složitě tak si jakoby taky mužeš stáhnout třeba appimage tý digikam 6.4 akorátže bude trošku věčí. vodkazy ma stahovací mirror najdeš unich na stránce hele ;D
noa jako jinak neni takový moc chytrý jentak kopírovat nějaký příkazy do terminálu vo kterejch nevíš vubec nic co dělaj :O :O ždycky si aspoň ty jednotlivý příkazy zkus googlit který ti někdo napiše když uř nic jinýho :O :O
sudo apt-get update sudo apt-get -y dist-upgrade # zistenie verzie digikam digikam --versionAk nebude taka, aka chces, alebo skonci chybou, napis. Predpokladam, ze mas Ubuntu - na zaklade historie tvojich dotazov tu na portaly.
[sudo] heslo pro liska: Ign:1 http://ppa.launchpad.net/qucs/qucs/ubuntu bionic InRelease Mám:2 http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu bionic InRelease Mám:3 http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu bionic-updates InRelease Mám:4 http://security.ubuntu.com/ubuntu bionic-security InRelease Err:5 http://ppa.launchpad.net/qucs/qucs/ubuntu bionic Release 404 Not Found [IP: 91.189.95.83 80] Mám:6 http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu bionic-backports InRelease Načítají se seznamy balíků… Hotovo E: Repositář „http://ppa.launchpad.net/qucs/qucs/ubuntu bionic Release“ neobsahuje soubor Release. N: Aktualizaci z takového repositáře nelze provést zabezpečeně a je proto implicitně zakázána. N: Podrobnosti o vytváření a nastavení repositářů naleznete v manuálové stránce apt-secure(8).
cat /etc/apt/sources.listTreba to nastavit na novsiu a zaktualizovat.
do-release-upgrade
a zmena zoznamu repozitárov v /etc/apt/sources.list
je len jeden z krokov. V tomto prípade by som to ale vôbec neodporúčal.
nesmieš mať zablokovanú verziu nejakého balíkaPokial je bezny uzivatel, tak nema uzivatelsky ziadne.
PS: Debian alebo Ubuntu síce upgradneš zmenou repozitárov v sources list, ale len za splnenia viacerých podmienok. Medzi ne patrí: nesmieš mať zablokovanú verziu nejakého balíka, nesmieš mať repozitáre v ktorých nepodporujú verziu danej distribúcie, ...Aky je problem mat aj aj. Aj stable aj oldstable?
A pokiaľ budeš v Debiane mixovať repozitáte oldstable (momentálne Debian 9 stretch) a stable (momentálne Debian 10 buster), tak sa ako začiatočník dostaneš do pekla závislostí. Volá sa to Dependency Hell, a má to zaujímavé následky. Veľmi zaujímavé následky.Praveze nema. Je to osetrene. Kazda nova verzia balicka ma nove oznacenie. A pokial je novy build tej istej verzie, tak sa meni oznacenia. A preco by malo. Ak mixujes, tak sa pouziva najnovsky build. A ak treba nejake zavislosti, tak sa taha zo starsej. Napriklad taky owncloud-client (sid) som zavistlosti musek instalovat zo stable, lebo tam nie su, aj ked by mali byt, alebo ako to je.
A tebou obľúbená verzia nemá rolling updates.Aka konkretna?
sudo snap install --edge digikamOhľadne tej chyby čo máš v repozitároch (404), tak ten Quite universal cirquit simulator môžeš vyhodiť z repozitárov. Vývoj sa mu zastavil niekedy pre verzie z roku 2014.
Tiskni
Sdílej: