abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Na Seznam nepovolených internetových her (Wikipedie) se k 13. 7. 2026 dostala predikční platforma Polymarket.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 14:22 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 167 (pdf) a Hello World 30 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.22.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Komunita

    FreeBSD odstranilo poslední GPL kód ze základního systému. Konkrétně dpv, libdpv, libfigpar a dialog. Instalátor před čtyřmi lety přešel z dialogu na bsddialog.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:22 | IT novinky

    Sociální síti 𝕏 (dříve Twitter) má dnes 20 let. Pro veřejnost byla zpřístupněna 15. července 2006.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:22 | Zajímavý software

    Insula Faktury je open source generátor faktur, který běží přímo ve webovém prohlížeči. Žádná registrace, žádné sledování, žádné omezení. Zdrojové kódy jsou k dispozici na Codebergu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 13:22 | Komunita

    První Mobile Linux Hackday v Plzni, tj. komunitní setkání věnované Linuxu na mobilních zařízeních, proběhne 24. července od 10:00. Akce je otevřená všem zájemcům – od zvědavců po zkušené vývojáře. Dopoledne proběhnou přednášky Davida Heidelberga a Petra Hodiny o aktuálním stavu mobilního Linuxu: proč vůbec chtít tučňáka v kapse, jaké telefony jsou dnes dobře podporované a co taková podpora obnáší. Po obědě se zaměříme na konkrétní

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 19:33 | Nová verze

    3D software Blender byl vydán ve verzi 5.2 s prodlouženou podporou. Videopředstavení na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 16:55 | Zajímavý software

    SketchForge 3D (GitHub, reddit) je open source 3D editor / CAD běžící ve webovém prohlížeči bez nutnosti účtu nebo cloudového úložiště. Inspirovaný byl Tinkercadem. Doporučena je lokální instalace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 11.9 webového prohlížeče Midori (Wikipedie, GitHub). S novým centrem ovládání, pokročilejším blokováním reklam, optimalizací výkonu…

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 2136 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: ImageMagick a extra kvantizace alfakanálu

    Roman Horník avatar 30.5.2020 07:24 Roman Horník | skóre: 8 | Seč
    ImageMagick a extra kvantizace alfakanálu
    Přečteno: 282×
    Zdá se to jako chyba IM, prostě vezmu RGBA obrázek o hloubce 8 bitů na kanál a chci ho zredukovat na RGBA6664 (nejdřív zvolím kanály RGB, nastavím jim 6bitovou hloubku, potom kanál A a nastavím mu 4bitovou hloubku), JENŽE, jak vezmu -channel A -depth 4/-colors 16, tak dojde k redukci na 4 bity u všech kanálů, takže, pominu-li průhlednost, dostanu obraz jak z Amigy. Je to pro optimalizaci malý grafiky hry, kde kvantizace barev nevadí stejně jako jen čtyřbitová alfa. Google mi moc nepomohl, zpravidla se řeší buď odstranění alfy úplně, nebo její redukce na 1 bit prahem, což použít nelze, ve studnici moudrosti je kvantizace pouze všech kanálů na stejnou hloubku. GIMPu se chci vyhnout, kdysi jsem jeho skriptování pro dávkový zpracování zkoušel, ale hned ho pro příšernou pomalost zavrhl.
    I'm only wearing black until they make something darker | Debian-Linux.cz | Debian fórum

    Odpovědi

    MakeIranBombedAgain❗ avatar 30.5.2020 16:57 MakeIranBombedAgain❗ | skóre: 42 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ImageMagick a extra kvantizace alfakanálu

    možná jakoby rozcupovat na vobrázky jednotlivejch kanálů hele a až těm jako poštelovat ty hloubky :O :O

    convert vstup.png -channel rgba  -separate \
    \( -clone 0 -depth 8 \) \
    \( -clone 1 -depth 4 \) \
    \( -clone 2 -depth 8 \) \
    \( -clone 3 -depth 2 \) \
    -delete 0-3 -combine -set colorspace sRGB \
    vystup.png
    

    joa nevim dočeho obrázky ukládáš ale png prej umožňuje jenom 2^n násobky velikostí kanálů 1 2 4 8 16 takže šestku nezhamá :O ;D

    Roman Horník avatar 31.5.2020 04:49 Roman Horník | skóre: 8 | Seč
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ImageMagick a extra kvantizace alfakanálu
    To je ono, rozklad! Díky moc!
    Ono je jedno, jestli budou RGB kanály osmibitový, když omezím počet barev na 64/kanál, tak stejně k úspoře dojde. Hlavně mi jde o tu alfu, jako pozadí je textura, takže její malá hloubka nevadí.
    Ještě jednou dík!
    I'm only wearing black until they make something darker | Debian-Linux.cz | Debian fórum

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.