Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Dnes jsem si zprovoznil sync kontaktů mezi pc a nb (Thunderbird) a mobilem (kontakty) přes NextCloud. Ten mi běží na RPi 4B. OS se jmenuje NextCloudPi (Debian Buster Lite). Nic jsem v něm nedělal, pouze jsem vygeneroval certifikát pomocí vestavěného nástroje letsencrypt a rebootoval RPi. Po pár hodinách jsem potřeboval na síťový disk, který mám do RPi zapojen a sdílím jej přes Sambu a disk v pc není vidět. Před tím to fungovalo dobře. Napadá někoho něco prosím?
Řešení dotazu:
smbclient -L localhost
poprípade nie localhost ale názov stroja toho Samba Servera?
Pozor, názov stroja v Sambe (Wins) môže byť odlišný od názvu stroja v DNS/Hosts.
Tak mi přibyl ještě další problém. Nemůžu se z prohlížeče přihlásit do NextCloudu. Píše to, že na serveru probíhá údržba. Než to takto začalo zlobit, tak jsem aktualizoval nějaké aplikace v NC a od té doby to nefunguje. Přes ssh se ale v pohodě přihlásím i jako uživatel, i jako admin a žádný problém vidět není. Nejjednodušší bude to celé přeinstalovat. Alespoň si to všechno zopakuji.
Díky všem.
Označuji jako vyřešené.
Souhlasím s tebou. Já si to chtěl přeinstalovat proto, protože jsem to rozchodil teprve včera a měl jsem to čerstvě v paměti a chtěl jsem si to zopakovat, abych si to zafixoval. Teď už to umím a pokud se příště něco podobného stane, tak už to budu řešit.
Jinak myslím, že mi to rozbila ta aktualizace z webového rozhraní. Už s tím špatnou zkušenost mám z dřívějška. Tenkrát mi Raspbian Buster Lite rozbila aktualizace z Webminu. Už to budu dělat jen přes ssh.
Jinak ten disk je externí WD My Passport 0748 WDBKXH 500 GB. Předpokládal jsem, že diskem to nebude, protože do té aktualizace to fungovalo dobře. A navíc, mám jej sice ~ 7 let, ale v provozu, pokud nebudu počítat poslední měsíc, kdy jsem jej zapojil do RPi, byl ~ 100 hodin.
Přeinstalováno, disk je už vidět.
Tiskni
Sdílej: