Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Řešení dotazu:
$ uname -a Darwin 19.5.0 Darwin Kernel Version 19.5.0: Tue May 26 20:41:44 PDT 2020; root:xnu-6153.121.2~2/RELEASE_X86_64 x86_64 $ ./undbx --help UnDBX v0.22 (Jul 18 2020) Usage: ./undbx [<OPTION>] <DBX-FOLDER | DBX-FILE> [<OUTPUT-FOLDER>] Options: -h, --help show this message -V, --version show only version string -v, --verbosity N set verbosity level to N [default: 3] -r, --recover enable recovery mode -s, --safe-mode generate locale-safe file names -D, --delete delete messages from the destination directory that were deleted from the dbx file [default behavior is to move such messages to a sub-directory named 'deleted'] -i, --ignore0 ignore empty messages -d, --debug output debug messages
hledat linuxový stroj nebo to dělat na Ubuntu ServeruVy na macOS nemáte něco jako
docker run ubuntu
? Prej jo.
Nejdříve nutnost bootovací diskety, DOS 6.22, pak selhání obrazu WinME atd.Už Windows 98 jsem instaloval z bootovacího CD bez disket, divil bych se, kdyby to novější ME neuměly.
Až jsem to nainstaloval, zjistil jsem, že je to naprosto nepoužitelné, sluggish apod.Ono hlavně minimálně W98 neumí HLT, ale furt hulí procesor, ME to budou mít asi stejně. Existoval na to tool "cpucooler".
Tiskni
Sdílej: