Zítra proběhne jednodenní online konference InstallFest 2021. Na programu je celá řada zajímavých přednášek, workshopů a také stánků. Dění lze sledovat na Twitteru.
Byla vydána nová verze 6.5 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Nedávno byly aktualizovány také knihovny nábytku.
Nové verze webových prohlížečů Firefox a Chrome byly vydávány každých 6 týdnů. Vývojářům Firefoxu se nelíbilo, že Chrome bude mít vždy větší číslo verze, proto se rozhodli vydávat nové verze Firefoxu každé 4 týdny. Aktuální stav: Firefox 86 byl vydán v 8. týdnu a Chrome 89 v 9 týdnu letošního roku. V kterém týdnu bude mít Firefox větší číslo verze než Chrome?
… více »Thom Holwerda popisuje na OSnews pracovní stanici Raptor Blackbird Secure Desktop (architektura POWER9) a své zkušenosti s ní včetně provozu desktopových aplikací.
Byla vydána nová verze 1.54 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.54 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Check Point zveřejnil report, podle kterého NSA v roce 2013 vytvořila exploit pro operační systém MS Windows. Exploit sloužil k lokální eskalaci práv. O rok později tento exploit ukradli hackeři z Číny. Až po dvou letech byl exploit zveřejněn a Microsoft vydal aktualizaci. Jinými slovy, celé téma se točí o tom, jak NSA zřejmě přispěla ke globálnímu snížení kybernetické bezpečnosti. Celý příběh podrobně naleznete na checkpoint.com.
Framework Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací byl vydán ve verzi 2 a související programovací jazyk Dart (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.12. Proběhla online konference Flutter Engage. Videozáznam je k dispozici na YouTube. Canonical zde oznámil (Twitter, YouTube), že Flutter je výchozí volba pro vývoj nových aplikací pro Ubuntu.
Společnost AMD na YouTube představila novou grafickou kartu AMD Radeon RX 6700 XT postavenou na architektuře RDNA 2. V prodeji bude od 18. března. Její cena byla stanovena na 479 dolarů.
Uživatelsky přívětivý shell fish byl vydán ve verzi 3.2.0 Vylepšuje uživatelské rozhraní (doplňování, práce s historií úprav textu aj.), přidává napovídání argumentů dalších aplikací, zjednodušuje syntaxi (expanze rozsahů), opravuje chyby.
Steam Link je nově dostupný také pro 64bitový x86 Linux. Streamovat hry z výkonného počítače s nainstalovanou službou Steam lze tedy vedle telefonu, tabletu nebo televize i do počítače s Linuxem. Instalovat Steam Link lze z Flathubu. Od prosince 2018 je k dispozici Steam Link pro Raspberry Pi.
ffmpeg adb shell screenrecord --output-format = h264 - | ffplay -Je tam docela dlouhé zpoždění, myslel jsem, že přes kabel to bude sviznější, tak doufám, že to je jen o parametrech ffmpegu. Potřebuju ale přenést i zvuk a aby to bylo na /dev/videoX. Dá se to vůbec? Ideálně bez dalších aplikací pro android :) Moooooooooc díky :))
Řešení dotazu:
apt-get install v4l2loopback-utils modprobe v4l2loopback exclusive_caps=0 ffmpeg ... -f v4l2 -vcodec rawvideo -pix_fmt yuv420p /dev/video1Audio: pavucontrol a v něm naklikat aby výstup jednoho byl vstup druhého. Případně můžeš zavést modul snd-aloop, ale to je asi zbytečný opruz navíc. Latence: obávám se, že to bude o nastavení H.264 enkodéru. Například x264 to umí, otevři si manpage a hledej zerolatency. Jak to udělat na Androidu netuším.
modprobe: ERROR: could not insert 'v4l2loopback': Bad addressPřitom ten droidcam si vytvořil
v4l2loopback_dc
takřka bez problému.
# make install make -C /lib/modules/`uname -r`/build M=/opt/v4l2loopback modules_install make[1]: Vstupuje se do adresáře „/usr/src/linux-headers-5.4.0-050400rc6-generic“ INSTALL /opt/v4l2loopback/v4l2loopback.ko At main.c:160: - SSL error:02001002:system library:fopen:No such file or directory: ../crypto/bio/bss_file.c:69 - SSL error:2006D080:BIO routines:BIO_new_file:no such file: ../crypto/bio/bss_file.c:76 sign-file: certs/signing_key.pem: No such file or directory DEPMOD 5.4.0-050400rc6-generic Warning: modules_install: missing 'System.map' file. Skipping depmod. make[1]: Opouští se adresář „/usr/src/linux-headers-5.4.0-050400rc6-generic“ SUCCESS (if you got 'SSL errors' above, you can safely ignore them)
v4l2loopback-dkms
. Když to nešlo, tak podle rad jsem ho odinstaloval a snažil se zkompilovat:
git clone https://github.com/umlaeute/v4l2loopback.git cd v4l2loopback make sudo su make installviz:
https://askubuntu.com/questions/1263554/sudo-modprobe-v4l2loopback-modprobe-error-could-not-insert-v4l2loopback-bad
/lib/modules/5.4.0-050400rc6-generic/extraProblém byl v tom, že ten z balíčku tam zůstal.. po nové instalaci a následném purge zmizl :) Teď jdu tedy zkusit vytvořit to /dev/videoX .... :))
modprobe v4l2loopback exclusive_caps=0
se mi vytvořilo videozařízení /dev/video3, viz:
$ v4l2-ctl --list-devices Dummy video device (0x0000) (platform:v4l2loopback-000): /dev/video3Do které jsem zkusil poslat zatím jen mp4 video:
ffmpeg -re -i test.mp4 -f v4l2 /dev/video3
Otevřej jsem cheese
a tam mám jen droidcam
a integrovanou kameru z ntb. Pak mě ale napadlo otevřít Skype (který musím strpět kvůli škole:( a tam jsem měl na výber všechny tři kamery. Jak je to možné? Myslel jsem, že jsou nastavené "rovnocenně"...
ffmpeg adb shell screenrecord --output-format = h264 - | ffplay -Na tom příkazu je něco špatně…
adb shell screenrecord --output-format = h264 - | ffplay -Prosím o případnou editaci, aby to někoho nezmátlo. Jinak jsem našel teď tenhle odkaz:
https://knowitlabs.no/mirroring-your-android-display-to-mac-or-linux-20b2a7043f85kde je hezky popsané, co to dělá. Přídáním dalších parametrů už je zpoždení minimální:
adb shell screenrecord --output-format=h264 - | ffplay -framerate 80 -probesize 32 -sync video -
ffplay
perfektně
adb shell "while true; do screenrecord --output-format=h264 -; done" | ffplay -framerate 60 -probesize 32 -sync video -dostat ve stejném stavu do
/dev/video3
, které mám už vytvořené .. je to porod (pro mě) :(
adb shell screenrecord --output-format=h264 - | ffmpeg -f v4l2 -vcodec rawvideo -pix_fmt yuv420p /dev/video3 -
-
na konci? Vstup ze stdin bude -i -
na začátku, ne?
adb shell screenrecord --output-format=h264 - | ffmpeg -i - -f v4l2 -vcodec rawvideo -pix_fmt yuv420p /dev/video3moc díky pane :) Teď ještě zkouknu, jestli je to stejně plynulé jako ve
ffplay
, ale zatím se mi to zdá ok :)
adb shell "while true; do screenrecord --output-format=h264 -; done" | ffmpeg -i - -f v4l2 -s 1280x720 -vcodec rawvideo -pix_fmt yuv420p /dev/video3
Tiskni
Sdílej: