Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Řešení dotazu:
SSD se ti neopotřebovává a Thunar, nebo CoubleCommander na to nemají žádný vliv.
Počkej, když kopíruje z jednoho externího disku na druhý externí|síťový disk, tak se na SSD nezapisuje, ne? Možná nějaká zanedbatelná systémová režie?
No vidíš. A já kdybych teď měl zbytečné 32 GB SSD, tak bych si NextCloudPi přemístil z SD karty na ně a z karty bych jen bootoval. Určitě bych je ale nevyhodil.
zivotnost dat v bunce neni ninak zazracne dlouha, a uz po par mesicich mimo napajeni muzes prijit o data.Tohle je jen spekulace, ač oba o tom víme kulový.
smartctl
?
Mali by tam byť atribúty SSD_Life_Left, Lifetime_Writes_GiB a podobne. Ich zoznam samozrejme závisí od výrobcu, a konkrétneho modelu. Ale komplexné Linuxové desktopy majú v sebe aj SMART kontrolu diskov, a človeku vyskočí notifikácia pri hodinkách.
To nejsou parametry pro zadání, ale atributy, které se ve výpisu mohou objevit. Napřed identifikuj úložiště, o kterém chceš zobrazit informace:
lsblk
Dejme tomu, že máš v pc 2 úložiště a chceš zobrazit informace o tom druhém, tedy o sdb. Pak zadej:
sudo smartctl -x /dev/sdb
Špatně jsem tě pochopil.
Každopádně pro zobrazení celého výpisu slouží ten parametr -x. Pokud ve výpisu neuvidíš, o čem psal Peter, tak to tam prostě není.
sudo smartctl -x /dev/sda >pripoj_do_abc.txt
Tiskni
Sdílej: