Organizace Software Freedom Conservancy vyzývá všechny vývojáře svobodného a open source softwaru k opuštění GitHubu. Proprietárního GitHubu vlastněného společností Microsoft, jejíž manažeři opakovaně napadají copyleftové licence a komerční Copilot je dokonce ignoruje.
Byla vydána verze 1.62.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
OpenGL (Wikipedie) slaví 30 let. Specifikace verze 1.0 byla vydána 30. června 1992.
Rodina Raspberry Pi se rozrostla o 3 nové členy Raspberry Pi Pico W, H a WH aneb jednočipový počítač Raspberry Pi Pico s Wi-Fi, Header (piny) a Wi-Fi a Header.
Byly zveřejněny prezentace a videozáznamy přednášek z česko-slovenského setkání poskytovatelů přístupu k internetu, provozovatelů telekomunikačních sítí, registrátorů domén a provozovatelů počítačových sítí a technických nadšenců CSNOG 2022 (Czech and Slovak Network Operators Group) konaného 20. a 21. června v Brně.
Společnost Collabora vydala verzi 22.05 online kancelářského balíku Collabora Online Development Edition (CODE). Přehled novinek i s náhledy v oznámení. Nová je kontrola stylu a gramatiky pomocí LanguageTool. Calc umí 16 384 sloupců. Přidána byla podpora WebP. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Vydání Collabora Online s podporou je plánováno na červenec.
Slovenská ministryně investic, regionálního rozvoje a informatizace používá heslo Mirri2020. Zveřejnila video, kde je vidět heslo nalepené na notebooku (Facebook, TA3).
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch (seznam podporovaných zařízení), vydala Ubuntu Touch OTA-23. Nejnovější verze je pořád založena na Ubuntu 16.04. Pracuje se na přechodu na Ubuntu 20.04.
Svobodný video editor Pitivi (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2022.06 — Reel Easing. Z novinek je zdůrazněna možnost sledování objektu pomocí OpenCV a detekce rytmu pomocí librosa. Nový Pitivi by měl být na Flathubu do několika dnů.
Vývojáři běhového prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript Deno oznámili vydání stabilní verze 1.0 full stack web frameworku Fresh pro Deno.
root@OpenWrt:~# iwinfo wlan0 assoclist 0A:0D:11:4F:8C:53 -61 dBm / -93 dBm (SNR 32) 15540 ms ago RX: 24.0 MBit/s 60665 Pkts. TX: 43.3 MBit/s, MCS 4, 20MHz 129394 Pkts. expected throughput: 25.1 MBit/s root@OpenWrt:~# hostapd_cli disassociate -S 0A:0D:11:4F:8C:53 Selected interface 'wlan0-1' FAILnebo:
root@OpenWrt:~# hostapd_cli -i wlan0 disassociate 0A:0D:11:4F:8C:53 OKnebo
root@OpenWrt:~# hostapd_cli disassociate 0A:0D:11:4F:8C:53 Selected interface 'wlan0-1' OKtak klient je pořád připojený co dělám špatně, nebo jak to mám jinak řešit pls? dík moc
root@OpenWrt:~# hostapd_cli disassociate -i wlan0 0A:0D:11:4F:8C:53 Selected interface 'wlan0-1' FAILne
hostapd_cli disassociate -S 0A:0D:11:4F:8C:53
Jo, stačí upravit firewall, aby zařízl i existující spojení.
Pravidlo nezaříznout už existující spojení je jedno z prvních. Aby to seklo hned, musí se to přetřídit. Tak aby napřed byla ta tvoje pravidla a až za nimi RELATED,ESTABLISHED.
Tohle je přímo návod pokud používáš firewall přes uci. Mám to z openwrt wiki.
Ta první část vytvoří shell script /etc/firewall.estab. Ta druhá část přidá do firewallu, aby se tento script při startu firewallu vždy pustil a ty pravidla přetřídil. Ještě jsem soubor /etc/firewall.estab přidal /etc/sysupgrade.conf
cat << "EOF" > /etc/firewall.estab
# pretrid pravidla, aby napred byla moje pravidla a az potom ESTABLISHED
# tim padem omezujici pravidla zariznou hned
for IPT in iptables ip6tables
do
${IPT}-save -c -t filter \
| sed -e "/FORWARD.*ESTABLISHED/d;
/FORWARD.*reject/i $(${IPT}-save -c -t filter \
| sed -n -e "/FORWARD.*ESTABLISHED/p")" \
| ${IPT}-restore -c -T filter
done
EOF
uci -q delete firewall.estab
uci set firewall.estab="include"
uci set firewall.estab.path="/etc/firewall.estab"
uci set firewall.estab.reload="1"
uci commit firewall
/etc/init.d/firewall restart
echo /etc/firewall.estab >>/etc/sysupgrade.conf
Tiskni
Sdílej: