Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
VLAN-10 - master: eth0; slaves: eth1, eth2, eth3
VLAN-11 - master: eth1; slaves: eth2, eth4, eth3
VLAN-12 - master: eth2; slaves: eth0, eth3, eth1
...
Pozeral som na openvswitch, ale tam som to zatial nenasiel a do gugla neviem sformulovat spravny vyraz.
Vdaka.
Především máte trochu zmatek v terminologii: master je ten bond device, slaves jednotlivá zařízení v něm. Dále nepíšete, jaký typ bondingu vlastně chcete; tipoval bych, že active-backup, protože tam jedině má smysl rozlišovat pořadí (nebo aspoň primary slave).
Technicky by se to, o co se snažíte, dalo docílit tak, že si vytvoříte vlan device nad jednotlivými eth* a ty pak dáte do bondu, tj. opak toho, co se používá normálně. Mohlo by to vypadat nějak takhle (píšu to z hlavy, takže jsou tam určitě chyby):
ip link add eth0.10 link eth0 type vlan id 10 ip link add eth1.10 link eth1 type vlan id 10 ip link add eth2.10 link eth2 type vlan id 10 ip link add eth3.10 link eth3 type vlan id 10 ip link add bond10 type bond mode active-backup miimon 100 ip link set eth0.10 master bond10 ip link set bond10 primary eth0.10 primary_reselect always ip link set eth1.10 master bond10 ip link set eth2.10 master bond10 ip link set eth3.10 master bond10
Ale nejspíš to stejně nebude ono, protože se ty pakety stejně budou muset zpradovávat na všech eth*. Pokud chcete nějak rozumně rozkládat zátěž, potřebujete spíš LACP.
A teda otazka - ak by v tomto pripade vypadol active interface, tak cez ktore interfaci by potom tiekli data?
Když má bond nastavený primary slave, tak je přednostně active ten, který je primary. Pokud navíc nastavíte primary_reselect
na always
, tak se i po případném výpadku přepne zase zpátky na něj, jakmile je zase "up".
Ale nejspíš to stejně nebude ono, protože se ty pakety stejně budou muset zpradovávat na všech eth*.Tomuto nerozumiem.
Aby to mohlo fungovat tak, jak si představujete, každá z těch síťových karet bude muset stejně mít MAC adresy všech bond zařízení ve svém unicast listu a všechny VLAN id ve svém filtru. Takže ve výsledku každá z těch karet přijme všechny pakety a filtrovat se to bude až softwarově. Pokud by vám tedy opravdu něco vytížilo kapacitu toho ethernetu příchozím provozem, tak vám to stejně "ucpe" všechny.
Vlany ve skutecnosti existujou nad tim bondem a o tom ze tam je vic fyzickych rozhrani nemaji paru.
To je sice obvyklá konfigurace, ale není to nutné; může to fungovat i obráceně. (Ale jak jsem se snažil tazateli vysvětlit, stejně se to nebude chovat tak, jak by si představoval.)
No a kedze to vo vmware funguje, tak som hladal moznu alternativu pre linux.Niečo mi ale hovorí, že VMware použilo linuxové jadro posledne vo verzii 3.5, a sieťovú vrstvu má tým pádom v súčasnej dobe o dosť inú od Linuxu. Menvite ma inak riešený promiskuitný mód na sieťovkách, a to aj kvôli Metro Clusteru a podobným buzzwordom.
Tiskni
Sdílej: