Softwarový syntezátor pro Linux Yoshimi (fork ZynAddSubFX) byl vydán ve verzi 2.0. Lukáš Růžička představuje Yoshimi v článku Hahaha Yamaha aneb Jak si z notebooku udělat synťák? na MojeFedora.cz.
Byla vydána nová verze 21.0 komunitní edice multiplatformního v Javě naprogramovaného univerzálního SQL klienta a nástroje pro správu databází DBeaver (Wikipedie). Proběhla změna číslování. Verze 21.0 vychází po verzi 7.3. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 103 (pdf), HackSpace 40 (pdf), Wireframe 47 (pdf) a Hello World 15 (pdf).
Google na svém blogu věnovaném AI představil nový hlasový kodek Lyra. Kvalitou je kodek Lyra s datovým tokem 3 kbps srovnatelný s kodekem Opus s datovým tokem 8 kbps.
Po šestnácti měsících byla vydána nová verze 2.3 a krátce na to opravná verze 2.3.1 open source nástroje OnionShare pro přenos souborů, hostování webů a chatování přes Tor. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Pro Linux je OnionShare k dispozici také ve formátech Flatpak a Snap.
Bola vydaná nová verzia komunitnej distribúcie Mageia 8, ktorá je priamym nasledovníkom niekdajšej Mandrake/Mandrivy. Prináša podporu pre architektúru ARM, novšie prostredie GNOME 3.38.3 a KDE Plasma 20.12.0 a prechod na Python 3. Viac info sa dozviete v poznámkach k vydaniu, ináč Mageia je plne lokalizovaná do národných jazykov a poskytuje tak ako klasické aj živé inštalačné obrazy.
GNU poke dospěl po třech letech vývoje do verze 1.0. Jedná se o interaktivní rozšiřovatelný editor pro práci se strukturovanými binárním daty. Přednáška věnovaná GNU poke na konferenci Kernel Recipes 2019.
Počet sad změn v OpenStreetMap dosáhl 100 milionů. Uživatel Lamine Ndiaye přidal budovy ve vesnici Nianiane v Senegalu.
Byla vydána nová stabilní verze 2.92 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek v oznámení o vydání a na YouTube.
Společnost Framework představila svůj první produkt: Framework Laptop. Jedná se o modulární notebook, který bude možné "libovolně" konfigurovat, upgradovat a opravovat. Podrobnosti budou zveřejňovány postupně. V prodeji by měl být v létě [Hacker News].
/etc/network/if-up.d
(pouzivam Devuan). Urcite to skusal aj cez wicd skripty (preto som myslel, ze to robim cez wicd), ale nefungovalo to velmi dobre.
Ten skript je uplne primitivny:
#!/bin/sh # ipinfo="$(ip addr show | grep 'inet 10\.0\.120\.\|inet 10\.0\.121')" # stop IPsec in home LAN if [ -n "$ipinfo" ]; then ipsec stop > /dev/null 2>&1 else ipsec restart fi
nestačilo by tam jakoby jenom přidat 'nofail' k těm samba mountům?? :O :O
route outside 0.0.0.0 0.0.0.0 a.b.c.d 1Coz bych typnul je presne to ono, co zmeni default routu a co ty nechces. Pokud je to ono, tak to proste jen zakomentuj, hypoteticky by to mohlo stacit. Pokud totiz rozhrani VPNky ma IPcko a to je z rozsahu firmy a ma spravnou masku, tak by se spravna routa mela vytvorit tak nejak od prirody sama, a ta dostane pred defaultem prednost. Ostatne si to muzes overit i bezezmen - ip ro ls. Alternativne se pak da (ale to uz je trochu vyssi divci) pouzit vic routovacich tabulek a pravidla. Tema vpodstate rikas do ktery routovaci tabulky ma ten paket padnout, a v kazdy muzes mit uplne jiny routy, vcetne ty default. --- Dete s tim guuglem dopice!
Poslat pres ni veskerej provoz dava smysl - pokud mas firemni stroj a firma chce zajistit, aby veskera komunikace bezela pres firemni GW a tim padem byla pod kontolou.Přesně tohle podle mě Cisco AnyConnect dělá. Díky za tipy, prověřím.
Tiskni
Sdílej: