Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
'WARNING: pip is being invoked by an old script wrapper. This will fail in a future version of pip. Please see https://github.com/pypa/pip/issues/5599 for advice on fixing the underlying issue. To avoid this problem you can invoke Python with '-m pip' instead of running pip directly. Defaulting to user installation because normal site-packages is not writeable ERROR: Could not find a version that satisfies the requirement bazelisk ERROR: No matching distribution found for bazelisk'Verze bazel je 0.0.0.20200723 ale v tensorflow/configure.py se pise '_TF_MIN_BAZEL_VERSION = '3.7.2' _TF_MAX_BAZEL_VERSION = '3.99.0''. Takove verze mi ale pip3 nenainstaluje. Nevedeli byste nekdo co s tim? Kdyztak predem diky za pripadne tipy.
Řešení dotazu:
co uplně vynechat pip a skusit vzit release verzi nějakou z githubu hele strčit ji někam do /opt a do path :O :O
nóóó takle ňák to bylo cca před rokem u mě když sem tf kompilovala ze zdrojáků :D to číslo 9892 se eště bude průběžně zvěčovat myslim :O :D
zpomínám si že tam nějak dycky bylo nutný po chybný kompilaci jakoby nějak promazávat .cache nebo volat clean nebo prostě jako takovýho něco :O :O
ERROR: /home/user/tensorflow/tensorflow/core/kernels/linalg/BUILD:198:18: C++ compilation of rule '//tensorflow/core/kernels/linalg:matrix_square_root_op' failed (Exit 1): gcc failed: error executing command /usr/bin/gcc -U_FORTIFY_SOURCE -fstack-protector -Wall -Wunused-but-set-parameter -Wno-free-nonheap-object -fno-omit-frame-pointer -g0 -O2 '-D_FORTIFY_SOURCE=1' -DNDEBUG -ffunction-sections ... (remaining 186 argument(s) skipped) gcc: fatal error: Killed signal terminated program cc1plus compilation terminated. Target //tensorflow/tools/pip_package:build_pip_package failed to build Use --verbose_failures to see the command lines of failed build steps. INFO: Elapsed time: 31112.728s, Critical Path: 7555.91s INFO: 4911 processes: 530 internal, 4381 local. FAILED: Build did NOT complete successfullyPustil jsem to znovu, zatim kompiluje, mozna pokracuje kde prestal?
se bojim žeto bez tamtoho promazávání ~/.cache/bazel nebo podobný složšky to jakoby pak nemusí fungovat :O :O
btw kompiluješ to správnou verzí gcc?? :O :O debian 10 má jako výchozí nějaký gcc 4 něco hele ale tf chce min 7.3 hele :O :O
jj máš pravdu mě popletla tamta čtyrka nazačátku :O :O
~/tensorflow$ bazel build --jobs=1 --discard_analysis_cache --nokeep_state_after_build --notrack_incremental_state --local_ram_resources=HOST_RAM*.67 //tensorflow/tools/pip_package:build_pip_packageTed to jede pouze na jednom jadru, s nizsi pameti (mam celkove 4GB RAM) a melo by to setrit i redukovanym kesovanim. Toto nejspis nebude finalni kolo, jiste se neco zase vyvrbi. Ted tedy alespon mam kontrolu nad zbytkem vypocetnich zdroju ale kdovi jak dlouho to bude cele trvat a pak take jeste jestli vysledny produkt bude fungovat, jeste porad nevim jak se veci budou mit s (ne)podporou instrukci TF na tomto Lenovu G50-30.
Tiskni
Sdílej: