Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Společnost OpenAI představila AI modely o3 a o4-mini (𝕏).
Canonical vydal Ubuntu 25.04 Plucky Puffin. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do ledna 2026.
export "QT_SCREEN_SCALE_FACTORS=1;1.5"tak som to prispôsobil mojej situácii a pridal na začiatok súboru .bash_profile:
export "QT_SCREEN_SCALE_FACTORS=1;1.5;1"a reštartoval PC nefunguje to 4K monitor má stále extrémne malé písmo. Kde robím chybu? PS a čo sa týka ESP32, nefunguje ani v linuxe to znamená že problém asi nebude v os, ale v ESPčku alebo kábloch objdenal som iné káble ak to nepomože tak potom už neviem čo s tým.
xrandr --listmonitorsa potom nastavíš škálování. Jestli je ten 4k monitor připojen třeba výstupu DVI-I-1 a chceš větší písmo, tak například:
xrandr --output DVI-I-1 --scale 0.7x0.7Když se to s tím zoomem ale přežene tak je ten obraz trochu rozpitý. Zpátky se to vyresetuje když nastavíš scale na 1x1.
$HOME/.xinitrc
Když se ty příkazy vloží tam, spustí se to automaticky pokaždé když startujou X.
Tiskni
Sdílej: