Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
wpa_supplicant.conf
a do nej zapise ssid a heslo a ono to proste nejak funguje...Ale, ALE dabel je vzdy v detailech...
Kdy presne se to zkusi pripojit? v ktere casti bootu? 1 sekundu po startu? 10? 100? proc? Co to ridi? co se stane, kdyz se to nepovede (treba proto, ze router jeste nenabehl)? Ceka to? Jak dlouho? Zkusi to znova? kolikrat? Kdo to vi? Kde se to ridi? Kde je to dokumentovano?
Kdyz se pripojeni ztrati, treba vypnutim routeru, nebo zarusenim, nebo cimkoliv, co se stane? Zkusi to "samo" znova? Jak rychle? Kolikrat? Jak to vi kdy zkusit znova?
si nakopíruj skript /etc/wpa_supplicant/ifupdown.sh do složšky /etc/ifplugd/action.d/ hele návod a démon ifplugd ti to dycky nahodí když se to vodpojí hele :O ;D
anebo jakoby mužeš použít něco uplně jinýho než tamtoho supplicanta jak tam taky ukazuje :D ;D
systemctl status wpa_supplicant systemctl list-dependencies wpa_supplicant systemctl show wpa_supplicant systemd-analyze blame systemd-analyze plot >vystup.svg
Tiskni
Sdílej: