Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Napadlo mě, jestli někdo nevíte řešení... Koupil jsem venkovní kameru, mí wifi, SD slot a bere si přes DHCP IP adresu. Je docela schopná. Kamera
Záhy jsem ale zjistil, že umí pouze ukládat streamy nebo fotky na svou SD kartu nebo cloud (stovky EUR ročně).
Jejich firemní aplikace 'pro mobil) je dobrá, všechno funguje, jak má, spokojenost. Takže bych jich chtěl více...
A tak jsem začal zkoumat, jak z té kamery stahovat (a smazat po stažení) obsah - video nebo foto automaticky nejlépe ukládat na místní domácí NAS s Linuxem, a případně nakonec poslat nějak někam ven na nějaký VPS.
Máte s tím někdo zkušenosti? Narazil jsem na nějaký firemní standard a protocol Hikvision, který by to snad mělo umělo... A umí tohle nějak i Linux?
Děkuji moc
TP
Nebo pokud máš trochu peněz, tak Xeoma je best (jak ve funkcích, tak cenou oproti jiným komerčním řešení)
maj tam nějakou vomezenou verzi zdarma pro max 4 kamery hele porovnání :O :O
Děkuji všem za reakce.
Výsledek je zatím nadějný.
V postatě jsem objevil, že rstp stream ta kamera generuje na nějaké IP adrese a je schovaný za heslem kamery
Stručně:
ffmpeg -i rtsp://admincamera:adminpassword\@192.168.1.10:554/mpeg4 -vcodec libx265 -acodec mp3 -map 0 -f segment -segment_time 10 -segment_format mkv "ffmpeg_capture-%03d.mkv"
Teď to vymyslet do cronu a šoupat na ten VPS někam na vzdálené místo.
Ještě jednou Grétě moc díky
Tiskni
Sdílej: