Google minulý týden představil Material 3 Expressive, tj. novou verzi svého designového jazyka Material Design pro Android 16 a Wear OS 6.
Byl vydán Debian 12.11, tj. jedenáctá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Makepad dospěl do verze 1.0 (𝕏). Jedná se o multiplatformní open source UI framework pro Rust napsaný v Rustu.
Konference OpenAlt 2025 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 1. a 2. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 153 (pdf)
Byl publikován květnový přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Vývojáře lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.
Programovací jazyk Rust (Wikipedie) dnes slaví 10 let od vydání verze 1.0. Přímo na oslavě byla vydána nová verze 1.87.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Evropská komise obvinila provozovatele čínské platformy TikTok z porušování pravidel EU kvůli netransparentnosti v reklamě. Komise, která v EU plní i funkci antimonopolního úřadu, to dnes uvedla v tiskové zprávě. TikTok, který patří čínské firmě ByteDance, se může k předběžnému nálezu vyjádřit. Pokud ale podezření komise nevyvrátí, hrozí mu pokuta až do šesti procent z ročního globálního obratu.
Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
#!/bin/bash declare file for file in $(find $(dirname $0)/src -type f) do source $file done unset file
while IFS= read -r file; do source "$file" done < <(find "$(dirname $0)/src" -type f)
Jistě, že s for ((;;)); ...
, break
a continue
půjde úplně cokoliv, ale otázka je, proč takový nesmysl dělat. Jo, kdyby to mělo méně řádků, možná by to stálo za úvahu.
Pokud by šlo o for
-cyklus přes předem načtené výsledky toho vyhledávání: Když nemusím všechny výsledky naráz načítat do paměti, raději je všechny naráz načítat nebudu. Ne že by dnes hrozil nedostatek paměti, ale čím menší je náročnost (ať časová nebo paměťová), tím lépe pro [udržovatelnost | rozsah použitelnosti | rozšiřitelnost] kódu.
Tady třeba musím celé pole files
načíst předem, což výše uvedené řešení nedělá / nepotřebuje:
readarray -t files < <(find "$(dirname $0)/src" -type f) for file in "${files[@]}"; do source "$file" done
Tiskni
Sdílej: