Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Řešení dotazu:
Už jsem to našel, ale stejně to nechápu, kam si to jako mám nahrát?To se nenahrává. Tokenu řekneš „vygeneruj klíč“, on ho vygeneruje uvnitř a dá ti jeho veřejnou část (a tu dáš do authorized_keys na své servery). A potom tokenu vždycky při přihlašování pošleš výzvu serveru, on ji uvnitř podepíše a vrátí ti ji podepsanou. A hlavní pointa tokenu je, že ti nikdy nedá ten privátní klíč, takže nelze tiše zduplikovat. Má to ale dva problémy:
Když budu mít tu občanku, platovou kartičku velikosti kreditky, tak patrně také potřebuji nějakou čtečku. Dobře, a když si ji pořídím, tak pak budu moci na Linuxu i na Windows vygenerovat klíč v občance a přečíst si z ní tu veřejnou část a rozkopírovat ji tam, kam potřebuji?Nezkoušel jsem to, ale odkazovaný článek je přesně o tomhle… U občanky je to ještě okořeněné tím, že potřebuješ na počítači spouštět státní blob, rozumnější čipovky mají podporu přímo ve svobodném opencs.
Na Alze jsem našel pod tím pojmem cosi, co byla nějaká fleška, která zvenku vypadala jako zámek na kolo s číselníkem.To je dárkový předmět, technicky obyčejná fleška a není to token. Typickým příkladem tokenů je třeba YubiKey, a příkladem relativně auditovatelného „tokenu“ je Bitcoin Trezor (který ale, pokud vím, nemá out-of-the-box podporu pro SSH).
Počet pokusů pro ověření klíče na jedno spojení...Si moc nedokážu představit, jak člověk narazí na ten defaultní limit. Jak se ti to stalo? (jinak se to řeší tak, že kde máš starší klíče, tak si to nastavíš v .ssh/config, a ten nejnovější dáš jako default)
který ale, pokud vím, nemá out-of-the-box podporu pro SSHMá.
Si moc nedokážu představit, jak člověk narazí na ten defaultní limit. Jak se ti to stalo? (jinak se to řeší tak, že kde máš starší klíče, tak si to nastavíš v .ssh/config, a ten nejnovější dáš jako default)No, obyčejně to nastává, když si při vytváření nějakého virtuálu špatně nastavím klíč nebo Proxy.
No, obyčejně to nastává, když si při vytváření nějakého virtuálu špatně nastavím klíč nebo Proxy.Furt nechápu. Bavíme se o tom, že máš na klientovi příliš mnoho klíčů, a při přihlašování je musí vyzkoušet všechny? Proč máš na klientovi tolik klíčů?
Takže pokud bych měl klíče na hw tokenu, tak aby to bylo bezpečné, při každém ověření klíče (použití ssh) musím mít ten token připojenýAno (to je princip tokenu).
a musím ještě potvrdit přístup k tokenu a/nebo klíči heslem?To asi půjde nastavit.
Tiskni
Sdílej: