Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
asi jako myslel že si v tom loopu kde koukáš jakej je jakoby uživatelem máčknutej čudlik si budeš nějak pamatovat čas vod posledního máčknutí a když ten rozdíl bude menčí neř třeba 100ms tak misto akce ten vstup zahodíš :D ;D
asi něco jako todlecto snad (nevim jak děláš s inputem)
#!/usr/bin/env bash #kdy naposled sme něco psali do terminálku naposled=0 # nekonečnej loop (vypneš ctrl+c) while true; do # skováme si máčknutej znak do proměný 'písmenko' stty cbreak pismenko=`dd if=/dev/tty bs=1 count=1 2>/dev/null` stty -cbreak # chcem milisekundy tedko=$(($(date +%s%N)/1000000)) # spočitáme jakej je jako rozdíl mezi posledním máčknutím a časem teďkonc ((delta=tedko-naposled)) # když je delta víc jak 100ms tak napišem jaký se jako písmenko máčklo a skováme do proměný 'naposled' novej čas if [ $delta -gt 100 ] then echo "macknuty pismenko: $pismenko" naposled=$tedko fi done
to nevim :O :O to vypadá jakobytam zustalo takový to N a % chtělo asi udělat modulo :O :O
co ti vypiše příkaz
date +%s%N
jakou máš verzi date :O :O
date --version
date +%s%N 1642116726N date --version date: illegal option -- - usage: date [-jnRu] [-d dst] [-r seconds] [-t west] [-v[+|-]val[ymwdHMS]] ... [-f fmt date | [[[mm]dd]HH]MM[[cc]yy][.ss]] [+format]
neni to jakoby macOS nebo bsd?? :O :O date tam prej neumí nanosekundy :O :O
mohla by ale jako fungovat epochrealtime proměná hele :O ;D
nejdřiv si ji zkus vypsat příkazem
echo $EPOCHREALTIME
jestli ti jako funguje + koukni jestli to piše desetinou čárku ',' nebo tečku '.' a podletohodlectoho předělej řádek 15 by se dával dopryč ten správnej znak
#!/usr/bin/env bash #kdy naposled sme něco psali do terminálku naposled=0 # nekonečnej loop (vypneš ctrl+c) while true; do # skováme si máčknutej znak do proměný 'písmenko' stty cbreak pismenko=`dd if=/dev/tty bs=1 count=1 2>/dev/null` stty -cbreak # chcem milisekundy tedko=$((${EPOCHREALTIME//,}/1000)) # spočitáme jakej je jako rozdíl mezi posledním máčknutím a časem teďkonc ((delta=tedko-naposled)) # když je delta víc jak 100ms tak napišem jaký se jako písmenko máčklo a skováme do proměný 'naposled' novej čas if [ $delta -gt 100 ] then echo "macknuty pismenko: $pismenko" naposled=$tedko fi done
date +%s%N
1642428553N
gdate +%s%N
1642428709323360000
Tiskni
Sdílej: