Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Prosím o radu. Aktuálně máme 2 VS (virt.servery), konkrétně webservery. Na VS1 máme 5 www domén a tento VS1 je za routrem. Tento router má přidelěnou pevnou veřejnou IP a přes porty 80,443,22 směruje vše na 192.168.1.101. Dále máme VS2 kde máme dalších 5 www domén (pro zjednodušení tj. 6 až 10-ta domena), ale tento VS2 máme přímo do modemu který nám ale přiděluje dynamickou IP a v podstatě po každém restartu musíme v DNS nastavovat novou IP. Zjistil jsem, že Apache2 by to měl umět pomocí proxy.
Tak jsem na VS2 změnil bridge do vnitřní stě a aktuálně má VS2 přidelenou IP adresu 192.168.1.102 a V DNS (u FORPSI) jsem nastavil veřejnou IP adresu stejnou jaká je na na routeru tj. všech 10 domén je teď směrováno na jednu pevnou veřejnou IP do routeru.
Dále jsem na VS1 kde jsou nasměrovány porty porty 80,443,22 a kde dobře funguje prvních 5 domén (nastaveno pomocí virtualhost) přidal soubor : /etc/apache2/sites-available/proxy.conf
<VirtualHost *:80> ServerName domena6.cz
ProxyRequests Off ProxyPass / http://192.168.1.102/ ProxyPassReverse / http://192.168.1.102/ </VirtualHost>
Dále jsem provedl: sudo a2ensite proxy.conf
Vše jsem zrestartoval
Samozřejmě jsem také zapnul mod: a2enmod proxy, proxy_http, lbmethod_byrequests, proxy_balancer
Popravdě jsem zkoušel snad všechny návody co jsem dohledal, ale domény 6 až 10 prostě nejedou. Většina návodů je, že i certifikát k doméně 6 až 10 je zapsán v tom souboru proxy.conf, jenže na VS2 to již https má. Netušíte kde dělám chybu ?
curl -v http://domena6.cz/
vráti čo?
Tam môže byť problém od DNS, cez routovanie až po certifikát.
curl -v --connect-to verejna.ip:80:192.168.1.102:80 http://domena6.cz/
Či vráti to isté.
Ak áno, problém je na cielovom serveri, ked vráti čo má, problém je na rev.proxy.
ProxyPreserveHost On
Mně se osvědčilo ukončit https na proxy a z ní na www servery přistupovat via httpAkorát v takovém nastavení pozor na jednu věc, webové aplikace si od Apache mohou zjišťovat, jestli klient přistupuje přes HTTPS - když ne, tak vrací přesměrování na https:// adresu. Když ukončíte https na proxy, může si aplikace myslet, že klienti přicházejí přes http:// a na všechno vracet přesměrování.
Tiskni
Sdílej: