Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Řešení dotazu:
00:02.0 VGA compatible controller [0300]: Intel Corporation RocketLake-S GT1 [UHD Graphics 750] [8086:4c8a] (rev 04) DeviceName: Onboard - Video Subsystem: ASUSTeK Computer Inc. RocketLake-S GT1 [UHD Graphics 750] [1043:8694] Kernel modules: i915 01:00.0 VGA compatible controller [0300]: NVIDIA Corporation GM206 [GeForce GTX 960] [10de:1401] (rev a1) Subsystem: ZOTAC International (MCO) Ltd. GM206 [GeForce GTX 960] [19da:1375] Kernel driver in use: nvidia Kernel modules: nvidiafb, nouveau, nvidia_drm, nvidia
Nevíte někdo, co se s /dev/dri stalo?Zatiaľ mám Ubuntu 22.04 len vo virtuálke, a /dev/dri u mňa existuje.
ale třeba u VAAPI je nutné odkazovat přímo na renderer device (/dev/dri)A čo píše príkaz
vainfo
? Je možné že budeš musieť pridať parametre --display drm --device {device}
.
/# vainfo error: can't connect to X server! error: failed to initialize display
# vainfo --display drm error: failed to initialize display 'drm'
/# vainfo error: can't connect to X server! error: failed to initialize displayJá bych řekl, že DRI se zapíná v konfiguráku /etc/X11. Na Manjaru to mám třeba takto:
Section "Device"
Identifier "Device0"
Driver "intel"
BusID "PCI:0:2:0"
Option "AccelMethod" "sna"
Option "DRI" "true"
EndSection
Section "DRI"
Group "video"
Mode 0666
EndSection
Ještě mě napadá, ani na jedné GPU není připojený monitor. Nicméně to v 20ce a nižších nevadilo, tak snad ani tady by nemělo?Nejede náhodou Ubuntu 22 na Waylandu? Možná, že ve 20ce se ti Xka spustily i když jsi neměl připojený monitor, proto jsi měl DRI zaplé. Teď se ti možná Xka nespouští a proto nemáš ani DRI.
Navíc když ten encoding přes tu nvidii funguje i bez /dev/dri/renderer*.Hmm... Myslím, že DRI je součást MESA a proprietární ovladače Nvidia nepoužívají MESA.
unminimize
ktorý mohol povyhadzovať potrebné balíky. Koľko GB ušetril, pri cene cca 10 euro centov za Gigabajt NVMe disku? Rohlík už stojí viac ako 1GB úložného priestoru.
O cene za stratený čas radšej nehovorím.
Tiskni
Sdílej: