Byla vydána nová verze 7.0 open source komunikační platformy Mattermost (Wikipedie). Podrobnosti v dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Adventura VirtuaVerse je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 27. června.
Amazon představil našeptávač kódu Amazon CodeWhisperer. Jedná se o alternativu k GitHub Copilot.
Byla vydána verze 12.0.0 nástroje pro vytváření a úpravu snímků obrazovky Flameshot (GitHub) postaveného nad frameworkem Qt. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Vyhledávač Brave Search slaví první rok své existence a představuje Goggles. Za rok bylo zodpovězeno 2,5 miliardy dotazů. Nové Goggles umožňují vytvářet a sdílet vlastní sady pravidel a filtrů pro výsledky vyhledávání.
Twitter testuje Poznámky (Notes). Tweet může mít 280 znaků, původně jenom 140. Poznámka může mít až 2 500 slov.
Byl vydán Zoom Client pro Linux 5.11.0 (3540). Mimo jiné řeší sdílení obrazovky na Waylandu. Nejnovější Zoom Client by se měl brzy objevit také na Flathubu (GitHub).
Příspěvek na blogu GitHubu informuje, že před rokem představený GitHub Copilot je již přístupný všem. Za 10 dolarů měsíčně nebo 100 dolarů ročně. Pro ověřené studenty a správce populárních open source projektů zdarma.
Společnost Espressif Systems oficiálně představila ESP32-C5. Nový člen rodiny SoC ESP32 má 32bitové RISC-V jádro a podporuje dual-band Wi-Fi 6 a Bluetooth 5 (LE).
Google Chrome 103 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 103.0.5060.53 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Opraveno bylo 14 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
locate/updatedb
? Chci si indexovat externí disk s hudbou, který přenáším mezi pracovní stanicí a notebookem? Nicméně standardní nastavení updatedb.conf
vyřízně tmpfs
filesystem, který je v adresáři /run
a tím odřízne vyměnitelná media, která spadnou do /run/media/user
. Symlink někam do homedir samozřejmě nepomůže a povolit tmpfs
a individuálně řešit, co dalšího v /run
zakázat je dost na hlavu (je tam přes 35 položek), to mi za index asi nestojí.
Řešení dotazu:
find /run/media -type f \( -iname "*.aac" -o -iname "*.ac3" -o -iname "*.ape" -o -iname "*.flac" -o -iname "*.m4a" -o -iname "*.mp3" -o -iname "*.mpc" -o -iname "*.oga" -o -iname "*.ogg" -o -iname "*.opus" -o -iname "*.wav" -o -iname "*.wma" \) | sort -V > ~/playlist.txtA vyhledávat v něm grepem. Použít grep místo locate mi nepřijde jako nějaký extra opruz a práce navíc. Navíc takto už máš hotový seznam písniček a přehrávač nemusí nic vyhledávat ani indexovat. Pravda čas od času by se ten playlist musel přegenerovat, když by došlo na filesystému k nějakým změnám.
mpd
s cantatou
jako klientem, což je jediný přehrávač, který umí přehrát jednobitové SACD kódování ve formátu DSF bez překódování a odešle je přímo do zvukovky. A ten má vlastní index založený na otagování. ( Mimochodem ten "seznam písniček" je 46570 položek. ).
Správné řešení jsem již našel. Pomocí specifikace automount pro konkrétní disk, který chci indexovat nastavím mount adresář do /home/user/media
a bude přímo v stromech bez tmpfs
filesystemu.
Tiskni
Sdílej: