Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Zdravím,
přes Tor jsem si dnes uložil tuto stránku. Když jí chci zobrazit v Toru, nebo ve FF, tak na mě vyskočí CAPTCHA, přes kterou se pochopitelně nedá dostat. Když tu samou stránku stáhnu přes FF, tak vše funguje. Nevíte prosím někdo, jak podobné stránky stahovat přes Tor, aby pak šly zobrazit?
Nejsem si jistý, jestli mi úplně rozumíš. Když na tu stránku jdu přes Tor, tak funguje a CAPTCHA tam vůbec není. Článek si lze bez problémů přečíst. Problém nastane, když si tu stránku z Toru uložím. Při pokusu o její otevření (té uložené) se objeví CAPTCHA. Pokud na tu stránku půjdu přes FF a uložím si jí, tak pak při jejím zobrazení nic potvrzovat nemusím a vše funguje jak má. Otázka tedy zní, jak tu stránku z Toru stáhnout tak, aby fungovala a nechtělo to tu CAPTCHU? Abych tam prostě nemusel chodit skrze FF a stahovat to z něj, protože z něj to pak funguje.
curl -v --proxy socks5h://localhost:9050 "https://www.alza.cz/kyc-poznej-sveho-zakaznika-pravil-regulator" > test.htmla když jsem si to nechal zobrazit v linksu tak tam bylo:
Alza.cz Please confirm you are human. "Beep beep toot toot - Thank you" Please stand by, while we are checking your browser... Please turn JavaScript on and reload the page. Date and time Ray ID 71845f843ee244f8 You IP address 185.220.101.139 Performance & security CloudflareTeď to zkouším torbrowserem a stránka se vpohodě načte. To jsem z toho jelen. Když stránku zkusím ale uložit, tak to sice vytvoří složku ve které je hromada obrázků, javaskriptů ale nikde žádné html. Chápu to dobře že na uložení aji na potom offline načtení té stránky chceš použít jenom tor browser? Zatím z toho mám totiž pocit, že tor browser tu stránku ukládá nějak divně.
Ten Tor chci použít jen na uložení. Na offline načtení pak FF, nebo klidně i Tor.
Když tu stránku ukládám já (Ctrl+S), tak se mi vytvoří adresář "nazev_stranky_soubory" a soubor "nazev_stranky.html". Nikdy se mi to ale neuložilo na první dobrou. Musel jsem vždy kliknout na správce stahování a kliknout na "opakovat" (ikona zatočené šipky) a až potom se stránka stáhla celá. Možná proto tam nemáš ten soubor nazev_stranky.html.
Jinak já přes Tor ukládám stránky běžně a offline pak fungují. Někdy (zřídka) musím sice taky kliknout na to "opakovat", ale stránka pak funguje.
function FindProxyForURL(url, host) { if (shExpMatch(host, "*.onion")) return "SOCKS 127.0.0.1:9050"; // tor else return "DIRECT"; }Plus zakliknuté "Proxy DNS when using SOCKS v5" Přijde mi to elegantnější než mít spuštěné dva browsery naráz. Jestli nemáš nějaký vážný důvod chodit na alza.cz přes tor, zvážil bych to. Vím že to není odpověď na původní otázku ale mi ten tor browser přijde nějaký chorý.
A při tomhle použití je člověk schovaný jako za Torem, nebo ne?
Ještě bych měl jednu otázku. Na stahování videí používám yt-dlp:
yt-dlp https://neco.neco/neco
Šlo by to nějak spustit, aby to bylo jako přes Tor?
yt-dlp --proxy socks5://127.0.0.1:9050 https://www.youtube.com/watch?v=CQ4J36quoJka teče to přes tor. Takže to asi jde. Ale jede to pomalu jak šnek ve srovnání bez proxy. Samozřejmě musíš mít na portu 9050 puštěný tor a druhá strana nesmí tor blokovat.
Díky moc za všechno.
Jsem si pustil to video z toho tvého odkazu a jako dobrá hudba. To ti prohlížeč nabidl sám, nebos to vyhledal? Syutaka3 bych do vyhledávacího pole napsat zvládl, ale jak zadáváš název klipu?
Mě nešlo o děvuchy, ale o ty 2 vály. Co se týká dvou růží, tak tohle není můj šálek kávy.
Hele, pročítám si na ArchWiki, jak na tom portu 9050 pustit Tor, ale je to nad moje chápání. Mohl bys prosím tě poradit, co jak kde? S tímhle mám 0 zkušenosti.
Edit: Mně, zkušeností.
pacman -S tora spustit
systemctl start tor.servicepřípadně jestli chceš aby se to pouštělo automaticky tak
systemctl enable tor.servicea to je všecko. Mělo by to běžet.
Mám Linux Mint, ale chodím na ArchWiki, protože je prostě perfektní.
Hele, ta AW je super i obecně. Chceš si přečíst něco o UEFI, Btrfs, GPT atp? AW to má krásně a srozumitelně popsáno. A některé věci i česky, takže super.
Mint je za mě super. Několikrát jsem zkoušel něco jiného, ale vždy jsem usoudil, že bude lepší zůstat na Mintu. BTW: Kdybych na to měl znalosti, šel bych do Gentoo.
No pomalejší to teda fakt je, ale dobrý. Dík
Tiskni
Sdílej: