Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
# dpkg-reconfigure locales ... [*] cs_CZ.UTF-8 UTF-8Dale v terminalu nastavit:
$ export LANG=cs_CZ.UTF-8A nakonec ZIP rozbalit windowsovym 7zipem spustenym pres wine:
$ wine 7za.exe e -scsUTF-8 soubor.zipResil jste to prosim nekdo? Mate na to jednodussi postup? Treba nejakym jinym nastrojem Diky
Řešení dotazu:
Pozri sa na príspevok. Podľa neho som si vytvoril script:
#!/usr/bin/env bash # # Script rozbali .zip subor, skovertuje cs/sk znaky a zbali ho do .7z # alebo s prepinacom x rozbali .zip do aktualneho adresara # potrebuje p7zip a convmv # # Su nainstalovane potrebne programy? command -v 7z >/dev/null 2>&1 || { echo "Chyba program 7z (balik p7zip-full alebo p7zip)"; exit 1; } command -v convmv >/dev/null 2>&1 || { echo "Chyba program convmv (balik convmv)"; exit 1; } # spracovanie vstupnych parametrov copy=false if test $# -eq 0 -o $# -ge 2; then if test "$1" = x -a $# -le 2; then copy=true shift else echo -e "Pouzitie:" echo -e "zip27z subor.zip - zip sa skonvertuje do .7z" echo -e "zip27z x subor.zip - zip sa robali do aktualneho adresara" exit 1 fi fi # existuje subor? zipfile="$1" name=${zipfile%.*} if test ! -f "$zipfile"; then echo "Subor $zipfile neexistuje" exit 1 fi # rozbal zip, koverzia znakov tmpdir=$(mktemp -d) LANG=C 7z x -bso0 -bsp0 "$zipfile" -o"$tmpdir" if test $? -ne 0 ;then exit 1 fi convmv -f CP852 -t UTF-8 -r --nfc --replace --notest "$tmpdir" \ 2>&1 >/dev/null | grep -v "Ready!" # kopirovat alebo zbalit do .7z if test $copy = true; then cp -r -i --preserve=timestamps "$tmpdir"/* . else 7z a -bso0 "$name".7z "$tmpdir"/* fi # mazanie rm -r $tmpdir exit 0zip27z skovertuje .zip do .7z
#!/usr/bin/python
import zipfile
import sys
zipfile.ZipFile(sys.argv[1], 'r').extractall(sys.argv[2] if len(sys.argv) > 2 else '.')
A pak to pomocí convmv překóduju na co chci já:
python unzip.py archiv.zip
convmv -r -f cp852 -t utf8 rozzipovaný_adresář
unar -e CP852 soubor.zip
Tiskni
Sdílej: