Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
key <I171> {[ End, End, End, End ]}; key <I172> {[ Prior, Prior, Prior, Prior ]}; key <I173> {[ Home, Home, Home, Home ]}; key <I174> {[ Next, Next, Next, Next ]};Takhle nějak by to mělo fungovat, ale nefunguje, klávesy jsou ignorovány jak samotné tak se shiftem. Pouze s pravým altem fungujou, ale to bych si moc nepomohl.
key <I172> {[ a, b, c, d ]};Tak "a" a "b" to nenapíše, ale "c" s pravým altem ano a "d" se shiftem a pravým altem také ano.
xmodmap -e "keycode 66 = a b c d"
(a teď CapsLock píše abcd), ale nevím jestli tvůj problém nebude hlouběji a tedy ti tohle nepomůže.
KeyPress event, serial 28, synthetic NO, window 0x4100001, root 0x6d3, subw 0x0, time 23579702, (175,-11), root:(1366,612), state 0x10, keycode 172 (keysym 0x1008ff14, XF86AudioPlay), same_screen YES, XLookupString gives 0 bytes: XmbLookupString gives 0 bytes: XFilterEvent returns: False KeyRelease event, serial 29, synthetic NO, window 0x4100001, root 0x6d3, subw 0x0, time 23579933, (175,-11), root:(1366,612), state 0x10, keycode 172 (keysym 0x1008ff14, XF86AudioPlay), same_screen YES, XLookupString gives 0 bytes: XFilterEvent returns: FalseVlastně se nebráním jiným způsobům, jak ty klávesy využít, nemusí to být nutně úpravou rozložení klávesnice, cokoliv jiného, co odchytí stisk klávesy a nasimuluje stisk jiné, by mi mělo vyhovovat :) To umí ten xmodmap?
xmodmap -e "keycode 172 = a b c d e f g h"a pak
xmodmap -e "keycode 172 = End, End, End, End, End, End, End, End"Mně to tak funguje, ale většinou to nemám na multimediálních klávesách (mám jich na klávesnici málo)
Tiskni
Sdílej: