Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
autoresponder unix - n n - - pipe
flags= user=nobody argv=/usr/local/sbin/autoreply/autoreply.pl $sender $mailbox
Skript se podívá do sql databáze, zda příjemce mailu má aktivní automatickou odpověď a zda již odesílateli tuto odpověď již v minulosti neposlal a pak pošle autoreply. Nicméně dále mám ještě přes /etc/postfix/mysql-virtual.cf nadefinované mimojiné forwardy. A to konkrétně:
email=jmeno@mojedomena.cz destination=jmeno@mojedomena.cz, kolega@mojedomena.czTím sice docílím toho, že mail je doručen do "mojí" schránky i do schránky kolegy, ale autoresponder v tomto případě nepředá skriptu v proměnné $mailbox jmeno@mojedomena.cz, ale kolega@mojedomena.cz. Poradí někdo, jak docílit toho, aby v tomto případě předal skriptu adresu jmeno@mojedomena.cz? Díky.
Řešení dotazu:
${mailbox} This macro expands to the complete local part of a recip- ient address. For example, with an address user+foo@domain the mailbox is user+foo. A command-line argument that contains ${mailbox} expands to as many command-line arguments as there are recipi- ents.Ukaz ten skript autoreply.pl. Hadam, ze skript spatne prebira nebo zpracovava vsechny parametry.
#!/usr/bin/perl use DBI; use Mail::Mailer; use MIME::Words qw(:all); open CONF, "/usr/local/sbin/autoreply/db.conf"; #open LOG, ">/tmp/mailreply.txt"; while ($radek= {CONF}) { chomp($radek); { $radek=~m/^(\w+)\s+(\S+).*$/; $conf{$1}=$2; } } close CONF; $email=$ARGV[0]; $emailto=$ARGV[1]; #print LOG $email."\n"; #print LOG $emailto."\n"; @cas = localtime(time); $year = 1900 + @cas[5]; $mon = "0".(1 + @cas[4]); $day = @cas[3]; $hour = @cas[2]; $min = @cas[1]; $sec = @cas[0]; $datum = sprintf("%04d%02d%02d%02d%02d%02d", $year, $mon, $day, $hour, $min, $sec); $dsn = "DBI:mysql:database=$conf{database};host=$conf{server};port=$conf{port}"; $reply = DBI -> connect($dsn , $conf{username} , $conf{password}); die "$DBI::errstr" if $DBI::err; $setlatin = $reply -> prepare("SET character_set_results=latin2"); $setlatin -> execute(); $setlatin = $reply -> prepare("SET character_set_connection=latin2"); $setlatin -> execute(); $setlatin = $reply -> prepare("SET character_set_client=latin2"); $setlatin -> execute(); $select = $reply -> prepare("select id,recipient,Subject,message from autoreply where recipient='$emailto' and valid_from<'$datum' and valid_to>'$datum'"); $select -> execute(); die "$DBI::errstr" if $DBI::err; while (($id,$recipient,$Subject,$message) = $select -> fetchrow()) { $poslano = $reply -> prepare("select id from autoreply_sent where replyid=$id and mail_from='$email'"); $poslano -> execute(); die "$DBI::errstr" if $DBI::err; $rownumber = $poslano -> rows(); if ($rownumber == 0) { printf "Bude poslana zprava na mail ".$email." ve zneni ".$message; my $mailer = Mail::Mailer->new("sendmail"); my $charset = 'ISO-8859-2'; my $mailmssg = $message; $mailer->open({From => $emailto, To => $email, Subject => encode_mimewords($Subject, Charset => $charset), 'MIME-Version' => '1.0', 'Content-Type' => "text/plain; charset=$charset", 'Content-Transfer-Encoding' => '8bit', }); print $mailer $mailmssg; $mailer -> close(); $poslano = $reply -> prepare("insert into autoreply_sent (replyid, mail_from) values('$id', '$email')"); $poslano -> execute(); die "$DBI::errstr" if $DBI::err; } }
$emailto=$ARGV[1];Takze se do skriptu ta druha adresa nedostane i kdyby tam nakrasne byla. Ted je otazka jestli se predavaji adresy vsechny na zaklade toho preposilani (@#ARGV), nebo si je bude muset dohledat na zaklade uzivatele v databazi sam a nasledne preposlat na vsechny.
open LOG, ">/tmp/mailreply.txt";a nekde si tam pridej:
foreach my $arg(@ARGV) { print LOG "$arg\n"; }Posli mail a podivej se jake parametry to predalo.
Tiskni
Sdílej: