V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Zdravím, po očku sleduji vývoj Inuviky (vlastně už od doby Ultea).
Nevíte jestli máme aktuálně k dispozici nějaké komunitní alternativy?
Děkuji!
To, co by mi pomohlo, je publikování aplikací.
Vlastně se okolo toho pořád točím: Čas od času vyzkouším něajké řešení, abych zjistil, že to moc nefunguje, že je to pomalé a podobně.
Rdp přes VPN to sice částečně splňuje, ale pořád si myslím, že by to mělo jít nějak "chytřeji".
Zlvášť, když potřebuji, aby se připojovalo a odpojovalo víc uživatelů k jedné ploše (nemyslím zároveň, ale i to by bylo pěkné, kdyby každý mohl použít "svou" aplikaci.
Ale to už je svět MS serveru, uživatelských a rdp licencí... a všechno se příliš komplikuje a prodražuje.
A to nemluvím o sdílení graficky trochu náročnější aplikace.
Přesto bych rád ten standardní model, kdy každý má svůj počítač a "své" aplikace opustil
a nahradil ho něčím, co lze centrálně spravovat a udatovat.
Díky moc za odpověď. Úplně s tím souhlasím. Vlastně jsem opakovaně došel k úplně stejnému závěru. Jen se s tím stále nemohu smířit
Moje perspektiva je jiná v tom, že by mi úplně stačilo řešení do 20 stanic.
Hlavní důvod je ale hybridní prostředí Win, Mac, Linux a "nepoučení / nepoučitelní uživatelé, kteří ale potřebují mít přístup k různým aplikacím a u kterých by bylo by pro všechny nejlepší, když nemusí používat Windows. Omezený přístup k jedné aplikaci přes TS by mohl hodně pomoct. Ale už v momentě, kdy tento přístup potřebuje víc uživatelů je to z finančních důvodů problém. Je škoda, že nejsou dostupná levná řešení pro pár uživatelů. Takhle si musím vystačit s rdp (což dělám) ale nemůžu dosáhnout na nějakou lepší konsolidaci a chytřejší správu.
Tiskni
Sdílej: