Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Zdravím, po očku sleduji vývoj Inuviky (vlastně už od doby Ultea).
Nevíte jestli máme aktuálně k dispozici nějaké komunitní alternativy?
Děkuji!
To, co by mi pomohlo, je publikování aplikací.
Vlastně se okolo toho pořád točím: Čas od času vyzkouším něajké řešení, abych zjistil, že to moc nefunguje, že je to pomalé a podobně.
Rdp přes VPN to sice částečně splňuje, ale pořád si myslím, že by to mělo jít nějak "chytřeji".
Zlvášť, když potřebuji, aby se připojovalo a odpojovalo víc uživatelů k jedné ploše (nemyslím zároveň, ale i to by bylo pěkné, kdyby každý mohl použít "svou" aplikaci.
Ale to už je svět MS serveru, uživatelských a rdp licencí... a všechno se příliš komplikuje a prodražuje.
A to nemluvím o sdílení graficky trochu náročnější aplikace.
Přesto bych rád ten standardní model, kdy každý má svůj počítač a "své" aplikace opustil
a nahradil ho něčím, co lze centrálně spravovat a udatovat.
Díky moc za odpověď. Úplně s tím souhlasím. Vlastně jsem opakovaně došel k úplně stejnému závěru. Jen se s tím stále nemohu smířit
Moje perspektiva je jiná v tom, že by mi úplně stačilo řešení do 20 stanic.
Hlavní důvod je ale hybridní prostředí Win, Mac, Linux a "nepoučení / nepoučitelní uživatelé, kteří ale potřebují mít přístup k různým aplikacím a u kterých by bylo by pro všechny nejlepší, když nemusí používat Windows. Omezený přístup k jedné aplikaci přes TS by mohl hodně pomoct. Ale už v momentě, kdy tento přístup potřebuje víc uživatelů je to z finančních důvodů problém. Je škoda, že nejsou dostupná levná řešení pro pár uživatelů. Takhle si musím vystačit s rdp (což dělám) ale nemůžu dosáhnout na nějakou lepší konsolidaci a chytřejší správu.
Tiskni
Sdílej: