Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Řešení dotazu:
Je to něco jako hotovost? Jojo, stará dobrá hotovost.
Jinak tohle je jezdnoznačně případ XY problému. Zálohovat soubory z /tmp
nemá smysl. Pokud chceš zálohovat soubory z /tmp
, je v návrhu příslušného systému nebo řešení něco od základu špatně. (Příslušná data by se měla ukládat jinam, jinak, atd.)
V dotazu chybí klíčová informace: Jak se pozná, že je soubor „kompletní“?
lseek64
a nepíše kdovíkam atd. atp., může i takhle primitivní „synchronizace“ fungovat.)Myslím si, že rozumný další krok je dostat se ze spárů XY problému. Zkus prosím podrobněji popsat, čeho přesně chceš docílit: Jaká jsou to data, jak jsou velká, jak moc na nich záleží (logy, které lze vyhodit? uživatelská data, která mají být i za 10 let bez chyby?), proč by se vůbec měla data zapisovat do nějakého dočasného adresáře, když ve skutečnosti se mají dlouhodobě ukládat (?), jestli se mají kopírovat všechna ta „dočasně nedočasná“ data nebo se ještě nějak filtrují atd.
(Sny o GUI je vhodné odložit do kouta.)
Rozhodně existuje možnost nastavit si nějaký systemd
.timer
unit, který každých 15 minut něco někam zkopíruje, ale tady je opravdu lepší popsat X a nedělat bezhlavě Y.
Kromě odkazů uvedených níže (z „oficiální“ stránky) existuje i řada dalších hotových řešení, zdá se. Tady je něco na bázi rsync
a inotify. Dokonce, jestli to dobře chápu, tam k tomu není (potřebná) žádná .timer
unita, protože by to mělo být celé pasivní a “event driven”, jak to má ideálně být, bez nějakých fixních intervalů a opakovaných kontrol.
find /tmp -mmin +1
), řeknu že jsou asi hotové když už se na ně minutu nesáhlo, a zpracuju ho. Tohle v cronu.
Samozřejmě se ta časová prodleva budou lišit podle tvého nasazení.
x11vnc -storepasswda pak kdykoli/při startu/udělat si na to systemd službu
x11vnc -forever -shared
v případě systemd/spouštění po SSH/z jiného uživatele je potřeba dát mu -display :0 a v případě jiného uživatele i cestu k .Xauthority; oboje zjistíš výpisem proměnných prostředí DISPLAY
a XAUTHORITY
na tom běžícím grafickém prostředí (případně ps axue | grep --color XAUTHORITY
).
-localhost
, pak to poslouchá jenom lokálně, na VNC se připojuju tak, že se tam přihlásím přes SSH a přesměruju si port (-L 5900:localhost:5900).
Jinak pořád nevím jaké je to sdílení plochy které jsi nastavil, asi je to něco specifického pro Ubuntu. S tím neporadím, tahle desktopová prostředí nepoužívám, jen čistá Xka s nějakým „lehkým“ WM, a pro vzdálené adminování právě to x11vnc.
Tiskni
Sdílej: