Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Společnost OpenAI představila AI modely o3 a o4-mini (𝕏).
Casto se to resi napriklad pomoci packetbeat -> elastic -> kibana/grafana, nebo neco podobneho.
Zalezi, jak to ma byt konfigurovatelne, co to ma vsechno umet, jak vykone je prostredi, kde se to bude zpracovavat, jestli uz alespon cast infrastruktury mate....
marekOno jsou to vsechno velmi obecne nastroje, kazde se instaluje a nastavuje zvlast.
Ma to tedy smysl pouze pokud se to, co se pri instalaci/nastaveni naucite, znovupouzije na jinych projektech.
Muzete v zasade logovat kazdy packet, takze pak moznosti grafu jsou skoro neomezene.
Existuji na to nekolikadenni skoleni, to asi presahuje prostor diskuse.
Kdyz jsem polozil GPT dotaz: "jak nainstalovat primo na linux elastic a kibanu a logovat do toho packetbeatem?" vratilo mi to pricetnou odpoved, podle ktere to jde nastavit.
Ja osobne mam na vizualizace radsi grafanu, jeji instalace + vyber datasource z elasticsearch je take docela dobre dokumentovano.
Vsude, kde to profesne pouzivam, to bezi v kubernetes, ktere spravuje nekdo jiny, o elastic se stara zase nekdo jiny, grafana ma vice zdroju.
Nicmene verim, ze bych to mel za 2 dny plne zkonfigurovano.
Myslim, ze obrazku grafu z grafany je na internetu tolik, ze nejaky, ktery by se Vam libil urcite najdete.
marek
Tiskni
Sdílej: