Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Společnost OpenAI představila AI modely o3 a o4-mini (𝕏).
Dostal jsem starý tablet + klávesnici, 2v1 parametry SSD 128GB, i5 procesor, 4GB RAM.
Používám Microsoft Surface s i3 a 60GB rotačním knoflíkovým diskem, který se bohužel za SSD vyměnit nedá. Tedy ještě starší stroj než jsi dostal ty. S unstable Debianem amd64. Je to úplně v pohodě. Zvládá i konference přes teamsy a funguje mnohem líp než s těmi Widlemi co na něm kdysi byly – ty nerozdýchaly vadné sektory na disku. Instalace byla v pohodě. Jenom při startu zasvítí rudá obrazovka, která signalizuje vypnutý secure boot.
Má drobné mouchy, ale ty mě neserou, protože ho nepoužívám na každodenní práci. Jako browser používám chrome, protože má lepší podporu pro šmatlání. Nastavení, bylo pro mne v pohodě, protože jsem řešil podobné věci už dřív. Cackání bylo akorát s wifinou. Po uspání se občas znovu nechytne. A výdrž? Loni v létě, během dovolené, každý den 4 hodiny práce na baterii zvládal. Jenom je potřeba dávat bacha na to uspávání, protože když ho uspíš do RAM a zapomeneš na to, vyžere baterku.
tim ze to ma klavesnici tam me ta (ne)dotykovost u Xfce neomezuje
?
Mně normálně na šmatlání fungují. A když potřebuji něco psát (a upadne mi zrovna klávesnice), tak klepnu prstem na lištu a použiju onboard.
Ale jak jsem zmínil. Na práci to není, protože rozložení klávesnice Surface je totálně pitomé. Používám to hlavně na čtení, browsení a v létě jsem na tom po večerech během dovolené dělal korektury překladů.
Tiskni
Sdílej: