Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
mužeš použít dd na vyrobení obrazu disku což je asi nejvíc nejjistější :D ;D
pokud ale chceš kopirovat jednotlivý soubory tak na zbavení se divnejch znaků mužeš použit detox hele, ale to logicky musiš udělat eště před nakopírováním na ntfs a asi to taky neni symetrický/vratný noa to by nejspiš poctatně zkomplikovalo možnou vobnovu ze zalohy
(Tar? Zip? Jiný archiv? Cygwin? WSL?)
přectavuju si to že máš nějakej jeden velkej externí disk na dělání záloh z počitače a dál zalohovaný to už nijak nemáš noa tam se vyvaruj použití *.tar.gz páč když dojde k ňákýmu poškození disku/archivu tak muže bejt problém s vobnovením všeho co nasleduje za poškozeným mistem, je to starodávná technologie navržená na zalohování na děsně dlouhatatatatánckou magnetickou pasku a tydlecty neduhy si nejspiš ten komprimačni algoritmus furt nese. Když použiješ třeba *.zip a dojde k poškození archivu tak to znehodnotí jenom ňákej jeden soubor do kterýho se to zrovna trefí, takle to dopadlo s mejma linuxovejma zalohama na ntfs exteraku co spadnul z vokna na kamenou dlažbu, zajimavý je že to jenom poškodilo data ale jinak ten disk funguje, uplně v pohodě by ho šlo prodat na netu jako 'pouze rozbalenej' a skoro bych nelhala páč ta rána vybalila hdd z toho plastovýho pouzdra do kterýho ho zalili ve fabrice :D
Co si rovnou moutnout skrze
https://www.accum.se/~bosse/ext2fsd/0.71/Ext2Fsd-0.71-setup.exe
Druhotný dotaz autora. Opětně upozorním, že nejdříve je potřebné názvy v Linux upravit, aby vyhovovaly podmínkám ve Windows. Už tak jednoduchý problém - Linux rozlišuje malá a velká písma, což Windows ne - a je problém s kolizním názvem. Příklad NovyDokument.doc a novydokument.doc. Windows dokonce mají z historických důvodů zakázána některá pojmenování složek a souborů, příklad zde.
Už jsem uvedl, že je nejlepší mít nějaký skript (na netu jsou vzory, jen si dohledat), který vypíše neprovedené kopírování. Pak už lze použít nejběžnější příkaz cp, dd, nebo GUI prostředí Krusader (dvoupanelový), který též umí vypsat problémy (ale osobně neužívám).
Tiskni
Sdílej: