Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
#!/bin/sh if [ "$1" = "--help" ] then smssend eurotel.sms else cislor=0 zpravy=`echo "$3" | oi | fmt -w 55` pocetzpr=`echo "$zpravy" | wc -l` echo "$zpravy" | while read line do if [ 1 != "$pocetzpr" ] then cislor=`expr $cislor + 1` zprava=${cislor}/${pocetzpr}:$line else zprava=$line fi echo smssend eurotel.sms "'${1}'" "'${2}'" 0 "'${zprava}'" smssend eurotel.sms "$1" "$2" 0 "$zprava" done fiPoznámky: oi je můj skript na odstranění interpunkce. Vím, že takto odešlu maximálně 9 SMS (kvůli té velikosti 55).
#!/bin/sh if [ "$1" = "--help" ] then smssend eurotel.sms else cislor=0 zpravy=`echo "$3" | oi | fmt -w 56` pocetzpr=`echo "$zpravy" | wc -l` if [ $pocetzpr -gt 9 ] then echo "trochu zvetsim" zpravy=`echo "$3" | oi | fmt -w 54` pocetzpr=`echo "$zpravy" | wc -l` fi echo "$zpravy" | while read line do if [ 1 != "$pocetzpr" ] then cislor=`expr $cislor + 1` zprava=${cislor}/${pocetzpr}:$line else zprava=$line fi echo smssend eurotel.sms "'${1}'" "'${2}'" 0 "'${zprava}'" vysledek=`smssend eurotel.sms "${1}" "${2}" 0 "${zprava}" < /dev/null` while [ "$vysledek" = "SmsSend Error : Confirmation code doesn't match the requested one. Sorry, OCR program isn't perfect. Try it one more time." ] do echo "OCR zklamal, zkusim znovu..." vysledek=`smssend eurotel.sms "${1}" "${2}" 0 "${zprava}" < /dev/null` done echo "${vysledek}" done fiKdo by chtěl ještě onen skript oi na odebrání interpunkce(možná je na to něco lepšího), který je používán predcházejícím skriptem:
prikaz='sed' for nahrazeni in á/a č/c ď/d é/e ě/e í/i ň/n ó/o ř/r š/s ť/t ů/u ú/u ý/y ž/z Á/A Č/C Ď/D É/E Ě/E Í/I Ň/N Ó/O Ř/R Š/S Ť/T Ů/U Ú/U Ý/Y Ž/Z ;do prikaz="$prikaz -e 's/'${nahrazeni}'/g'" done eval $prikaz
Tiskni
Sdílej: