abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:11 | Nová verze

    Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:44 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:22 | Nová verze

    3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 22:22 | Komunita

    Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 16:11 | Komunita

    V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 11:33 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    14.7. 10:55 | IT novinky

    Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    13.7. 17:55 | Zajímavý projekt

    Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    11.7. 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    11.7. 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (26%)
     (7%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 399 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Dotaz: Nahrada Litestepu pod linuxem

    15.3.2004 18:06 Digero
    Nahrada Litestepu pod linuxem
    Přečteno: 88×
    Pekny den, v soucasne dobe migruji z windows na linux, jediny progam za ktery nemam nahradu je Litestep. Je to windows manager, s moznosti pokrocileho skriptovani, mezi nim a explorerem je rozdil jako mezi dos a linux terminalem.

    Klavesovou zkratkou mohu zmenit kompletni barevne schema, okno se muze otevirat na predem nastavene plose, apod...

    Hledam tedy window managera, ktery ma tyto moznosti. Mel by umet skriptovani, hromadu pluginu, skiny atd... Nechci KDE, Gnome, ICEWm....

    Odpovědi

    15.3.2004 18:10 Digero
    Rozbalit Rozbalit vše Nahrada Litestepu pod linuxem
    Jeste dodam ze muj wm vypada takto:
    15.3.2004 21:12 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Nahrada Litestepu pod linuxem
    Moje oblíbená odpověď: Fvwm.

    Nevím, jestli skriptování je pokročilé (spíš asi ne), ale změna barevného schématu klávesovou zkratkou nebo otevírání oken na předem dané ploše jsou v něm elementární záležitosti, na které pokročilé skriptování nepotřebuješ...

    Pokud ho budeš zkoušet, tak doporučuji nejnovější (unstable) řadu. Programově je naprosto stable, jen se občas změní syntaxe něčeho v konfiguráku...

    A defaultně je odporné -- proto, aby si každý musel napsat svoji vlastní konfiguraci :o)
    15.3.2004 21:20 Digero
    Rozbalit Rozbalit vše Nahrada Litestepu pod linuxem
    Dik, vypada to pouzitelne
    16.3.2004 00:23 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Nahrada Litestepu pod linuxem
    Zdravim

    motto: pisu tenhle prispevek uz podruhy, takze jen ve zkracene forme a bez ty hromady odkazu na screenshoty.

    Hmm, uz jsem si skoro myslel ze nekdo oprasil muj stary dotaz (http://www.abclinuxu.cz/forum/show/38653). Zase nekdo neumi hledat ...

    Doporucovat fvwm muze snad jen ten kdo nikdy s litestepem poradne nepracoval. Ja ho mam dost prozkoumane, pouzival jsem ho par let, vytvoril jsem si vlastni skin a napsal o nem takovy delsi povidani (http://zstepanek.rokaglass.com).

    Podle screenshotu fvwm to vypada jako pomerne robustni zaklad na ktery se napasuji nejake graficke skiny. Tak presne to litestep neni.

    LiteStep je miniaturni programek kteri si na pomoc bere cca 10 knihoven (vetsinou jich bezny uzvivatel nema vic nez 20). Jedna knihovna dela to a jina zase tohle. LiteStep jako program (litetsep.exe) je pouze jakymsi hnizdem pro tyto knihovny (moduly). Modulu se na internetu nachazeji stovky, mozna az do tisice. Skin v podani litestepu se pak sklada z techto vybranych modulo, hromady obrazku (prostredi litestepu je vpodstate tvoreno nalepovanim bitmap vedle sebe a samozrejme JEDINYM konfigurakem kterym se vse konfiguruje).

    Verim ze pri trose urputny namahy by to slo horko tezko napasovat na fvwm, ale nevim nevim. Navic konfigurak fvwm je na rozil od toho litestepoveho naprosto necitelny.

    LiteStep je program po kterym se mi na linuxu opravdu styska. Zatim jdu cestou nejmensiho odporu a prodlevam u KDE.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    16.3.2004 00:28 Digero
    Rozbalit Rozbalit vše Nahrada Litestepu pod linuxem
    Tak to asi zustanu u Windows :(
    16.3.2004 00:36 Digero
    Rozbalit Rozbalit vše Nahrada Litestepu pod linuxem
    Jinak ten dotaz jsem nasel, jen jsem doufal ze se od te doby neco zmenilo :(
    16.3.2004 01:02 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Nahrada Litestepu pod linuxem
    Jo, s litestepem jsem nikdy nepracoval a netvrdím samozřejmě, že Fvwm je ekvivalentní náhrada, protože je to něco úplně jiného. Šlo mi o splnění požadavků na funkcionalitu, i když prostředky, jimiž se jí dosahuje, se mohou zásadně lišit.

    Nicméně, vyvrátil bych některé mýty ;-)

    Nevím, jak si to představuješ s těmi skiny, ale většina mého konfiguráku je definice chování, menu, klávesových zkratek, fromulářů a pod. Část je samozřejmě i nastavení barev, dekorací oken a pod. Sice existuje něco jako témata (což je zapozdřené nastavení vzhledu a modulů), i když nevím, kdo je vlastně používá...

    Vzhled není tvořen obecně lepením bitmap (i když na některé místa lze bitmapy vecpat), např. okraje oken nejsou obecné bitmapy ... protože to je stejně zapotřebí jen na zbytečné ,cool` efekty, normálně stačí barva, šířka a pár podobných základních atributů.

    Modularita je IMHO tak akorát. Fvwm je určitě monolitičtější než Litestep, extermista by ho asi mohl používat i bez jakýchkoli modulů (já jich používám asi sedm). Neexistují tisíce modulů, spíš desítky (možná tak ke stovce), které jsou jak GUI (např. pager, windowlist či příkazová konzole), tak čistě funkcionální (autoraise, rearrange) a speciální (M4 preprocesor konfiguráku, command server).

    Jestli se něco konfiguruje jediným nebo dvěma tucty konfiguráků, to by měla být každého volba (a u Fvwm je). Když chci jeden, mám jeden, když si to chci rozdělit do dvou tuctů, nic mi v tom nebrání. Čitelnost nebudu komentovat, to je věc zvyku, mně se čtou dobře...
    16.3.2004 01:14 Digero
    Rozbalit Rozbalit vše Nahrada Litestepu pod linuxem
    Po chvilce googlovani musim prehodnotit svuj nazor, vypada to pouzitelne, jen to bude chtit hodne prizpusobit :-))
    16.3.2004 10:44 r080
    Rozbalit Rozbalit vše Nahrada Litestepu pod linuxem
    nekde jsem cetl, ze www.windowmaker.org by te mohl zajimat
    16.3.2004 11:04 Yeti
    Rozbalit Rozbalit vše Nahrada Litestepu pod linuxem
    To nevím, windowmaker tedy není zrovna něco, co by si člověk mohl široce uzpůsobit k obrazu svému...
    16.3.2004 21:09 tomm
    Rozbalit Rozbalit vše WindowMaker
    Je pravda, ze jiz netusim, jestli jsem ja zohybal WindowMaker nebo WindowMaker zohybal me ;-) Ale po vice jak roce prace vyhradne na nem to uz muzu jiste nazvat symbiozou :-D
    16.3.2004 12:41 Debko
    Rozbalit Rozbalit vše Nahrada Litestepu pod linuxem
    Ako som videl ten tvoj screenshot, tak moj desktop vyzera podobne. Pouzivam nejake dockappy vo fluxboxe 0.1.14 v kombinacii s gkrellmom. Tiez by ta mohol zauijimat projekt gdesklets, ktore su komplet v pythone.
    fluxbox je tiez *step - oidny window manager. Jednoducho sa konfiguruje, verzia 0.9.8 je dost zaujimava, ale bohuzial este nie stable.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.