abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 21:33 | Nová verze

    Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 10.0 vydáno v nové stabilní verzi 11.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je podpora NTSYNC a dokončení architektury WoW64.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 16:11 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 147.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Firefox nově podporuje Freedesktop.org XDG Base Directory Specification. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 147 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:22 | Humor

    Asociace repair.org udělila anticeny těm nejhorším produktům představeným na veletrhu CES 2026. Oceněnými jsou například šmírující kamery Amazon Ring AI, chytrý běžecký pás od společnosti Merach, která otevřeně přiznává, že nedokáže zabezpečit osobní data uživatelů, případně jednorázové lízátko, které rozvibrovává čelisti uživatele a tak přehrává hudbu. Absolutním vítězem je lednička od Samsungu, která zobrazuje reklamy a kterou lze otevřít pouze hlasovým příkazem přes cloudovou službu.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 7
    dnes 12:00 | IT novinky

    Íránští protirežimní aktivisté si všímají 30% až 80% ztráty packetů při komunikaci se satelity služby Starlink. Mohlo by se jednat o vedlejší důsledek rušení GPS, kterou pozemní přijímače Starlinku používají k výpočtu polohy satelitů a kterou se režim rovněž snaží blokovat, podle bezpečnostního experta a iranisty Amira Rashidiho je ale pravděpodobnější příčinou terestrické rušení přímo satelitní komunikace Starlinku podobnou

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 6
    dnes 00:55 | IT novinky

    Evropská komise (EK) zvažuje, že zařadí komunikační službu WhatsApp americké společnosti Meta mezi velké internetové platformy, které podléhají přísnější regulaci podle unijního nařízení o digitálních službách (DSA). Firmy s více než 45 miliony uživatelů jsou podle DSA považovány za velmi velké on-line platformy (Very Large Online Platforms; VLOP) a podléhají přísnějším pravidlům EU pro internetový obsah. Pravidla po

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    dnes 00:44 | IT novinky

    Tržní hodnota technologické společnosti Alphabet poprvé v historii přesáhla čtyři biliony dolarů (83 bilionů Kč). Stalo se tak poté, co Apple oznámil, že bude na poli umělé inteligence (AI) spolupracovat s dceřinou firmou Alphabetu, společností Google.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 11:11 | Zajímavý článek

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 161 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 10:44 | Nová verze

    Po delší době vývoje vyšla nativní linuxová verze virtuálního bubeníka MT-PowerDrumKit 2 ve formátu VST3. Mezi testovanými hosty jsou Reaper, Ardour, Bitwig a Carla.

    balda | Komentářů: 1
    11.1. 21:33 | Nová verze

    Desktopové prostředí Budgie bylo vydáno ve verzi 10.10. Dokončena byla migrace z X11 na Wayland. Budgie 10 vstupuje do režimu údržby. Vývoj se přesouvá k Budgie 11. Dlouho se řešilo, v čem bude nové Budgie napsáno. Budgie 10 je postaveno nad GTK 3. Přemýšlelo se také nad přepsáním z GTK do EFL. Budgie 11 bude nakonec postaveno nad Qt 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    11.1. 13:00 | Humor

    OpenChaos.dev je 'samovolně se vyvíjející open source projekt' s nedefinovaným cílem. Každý týden mohou lidé hlasovat o návrzích (pull requestech), přičemž vítězný návrh se integruje do kódu projektu (repozitář na GitHubu). Hlasováním je možné změnit téměř vše, včetně tohoto pravidla. Hlasování končí vždy v neděli v 9:00 UTC.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (7%)
     (5%)
     (0%)
     (9%)
     (20%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (11%)
     (49%)
    Celkem 393 hlasů
     Komentářů: 11, poslední dnes 15:18
    Rozcestník

    Dotaz: Vybrat poštu přes FETCHMAIL - náhrada 602LanSuite

    7.4.2004 01:08 Martin H.
    Vybrat poštu přes FETCHMAIL - náhrada 602LanSuite
    Přečteno: 217×
    Prošel jsem celý server, hledal jsem i na ROOTu. Mám funkční POSTFIX, lokálně doručuje, do internetu zprávy posílá. Teď však potřebuji přes FETCHMAIL stáhnout ze schránky (doménový koš u providiera tam vše strká) a rozházet to lokálním uživatelům.

    Nastavil jsem fetchmail (soubor /root/.fetchmailrc), aby stáhl poštu (příkaz poll pop3.seznam.cz protocol POP3 user MUJ_USER_NA_SEZNAMU pass MOJE_HESLO_JE_OK in martin here). Rád bych, aby se mi zprávy během testování stáhly do lokální schránky martin, proto tento příkaz. Později jej chci nahradit stahováním majlů ze schránky celé domény.

    Po spuštění fetchmail mi vyskočí chyba: počet zpráv pro uživatele 1 (počet bajtů 1222) skipping message MUJ_USER_NA_SEZNAMU@pop3.seznam.cz:1 (2111 octets) nesmazána (y)

    A to je vše, zpráva stále visí na serveru a nestahne se.

    Potřebuji ve firmě nahradit poslední stroj s WinServerem a 602LanSuite Linuxem.

    PS: Našel jsem hezký popis, jak nastavit POSTFIX. Nemá někdo někde nějaké řešení, kdy se POSTFIX a FETCHMAIL chová jako 602LanSuite, tedy stahuje a třídí poštu?

    Odpovědi

    7.4.2004 08:14 *Mirda* | skóre: 24 | Sedlčany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vybrat poštu přes FETCHMAIL - náhrada 602LanSuite
    Toto funguje vyborne. Fetchmailem se dokonce daji stahovat a tridit aliasy pro mailbox.

    Fetchmail sam o sobe neumi se zpravou nalozit proto musi byt v konfiguraci zminka o nejakem smtp serveru. Tomu ji pak preda (postfix).
    Muzem to vyresit, jen mi jeste rekni, jak se pripojujes k inetu a jestli mas verejnou IP a nejaky DNS zaznam?

    Taky jsem pred casem hledal alternativu k LanSuite. :-)

    7.4.2004 16:36 Martin H.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vybrat poštu přes FETCHMAIL - náhrada 602LanSuite
    Mám RedHat9, na mašině běží lokální DNS a PostFix. Server je připojen bezdrátem (NonStop) k místní síti, nadřízený SMTP je providiera. Nemám žádný MX záznam na svůj stroj, ale k providerovi - doménový koš do jedné schránky.

    Doma to tetuju na tom samém, ale stahuju jednu schránku pouze pro mne, netřeba třídit, jen stahnout a dát Postfixu k doručení. Stahuju POP3 (to chodí, lokálně to doručuje).

    Jde mi o nějaký jednoduchý skoro polopatistický popis vč. vzorových conf. souborů.

    PS: Přepínač -a zkusím, nicméně pošta by neměla být přečtena. POslal jsem ji do spamové schránky a tuto jsem doteď nevybral. Nebo že by Fetchmail sám po prvním přístupu označil jako přečtené?

    Požadavek na Fetchmail: Připojit se do schránky, stahnout veškerou poštu, ze začátku klidně doručit vše do jedné schránky (pak už si nějak snad poradím), po úspěšném stahnutí zprávy na serveru vymazat.

    Hodil by se odkaz někam na WWW ... předem díky.
    7.4.2004 09:04 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vybrat poštu přes FETCHMAIL - náhrada 602LanSuite
    Co takhle pridat options fetchall. Jinak na trideni posty je vhodny napr. procmail.
    Stanislav Brabec avatar 7.4.2004 11:55 Stanislav Brabec | skóre: 45 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vybrat poštu přes FETCHMAIL - náhrada 602LanSuite
    To není chybové hlášení, ale standardní chování. Zprávy označené jako přečtené se standardně nestahují. To dělá zmíněné fetchall. Nebo -a na příkazové řádce.
    7.4.2004 17:06 Martin H.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vybrat poštu přes FETCHMAIL - náhrada 602LanSuite
    Děkuji, to je ono. Akorát nechápu, co mi to přečetlo ..., ale hlavně že to jede.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.