Open-source trackball Ploopy Adept má novou verzi nazvanou A+. Stále jde o symetrický desktopový trackball s šasi z 3D tiskárny a firmwarem QMK. Novinkami jsou dvojice tlačítek, jimiž půjde také otáčet, a volitelná opěrka ruky. Funkcionalita firmwaru je rozšířena o gesta, vrstvy a možnost konfigurace za běhu. Schémata a kód jsou jako obvykle na GitHubu. A+ půjde předobjednat za 99 CAD (bez dopravy a cla/DPH).
Prusa Research představil nové modely svých 3D tiskáren: Prusa XL+, CORE One+ (Gen 2) a CORE One L+.
Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.64. Vyzkoušet lze online demo.
NVIDIA na konci ledna vydala v beta verzi nativního linuxového klienta své cloudové herní služby GeForce NOW. Včera oznámila ukončení beta verze a oficiální podporu Linuxu.
Byla vydána nová verze 3.5.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 33 zranitelností.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 31 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Firma IBM uvedla svůj první mikropočítač Personal Computer před 45 lety, v srpnu 1981. Základní konfigurace modelu 5150 za 1 565 tehdejších dolarů obsahovala desktop s Intel 8088 a 16KB RAM, Color Graphics Adapter a klávesnici. Právě klávesnice Model F/XT vybavené kapacitními spínači, vlivné a s převodníkem dodnes použitelné, připomíná sběratelský web Admiral Shark's Keyboards.
Slovensko odhalilo ruské součástky ve dvou testovaných zařízeních na zjišťování přestupků v silničním provozu a označilo je za bezpečnostní riziko. S odvoláním na vyjádření slovenského Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) to včera oznámil ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok. Zároveň ohlásil ukončení spolupráce svého úřadu s dodavatelem části uvedeného systému, slovenskou společností Soitron. Opozice, která na problematické kamery upozornila už dříve, vyzvala k odvolání ministra vnitra.
Dle plánu dnes ve 13:00 proběhne veřejný test eDokladů. Jeho cílem je ověřit připravenost aplikace a související infrastruktury na vysokou souběžnou zátěž před podzimními komunálními volbami.
Byla vydána nová verze 3.47 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.13 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
$ tar xvzf realtime-lsm-${version}
$ cd realtime-lsm-${version}
If `/usr/src/linux' does not point to your kernel sources, set the
appropriate KERNEL_DIR in the Makefile or pass it as an argument to
make. Now build the LSM and install all the kernel modules. The make
can be done by any user, but does require write access to the kernel
build tree.
$ make KERNEL_DIR=/usr/src/linux-2.6.6
$ sudo make install
The install requires root authority. For 2.6.5 and earlier kernels
this also recreates the entire /lib/modules/2.6.x subdirectory. If
that already exists, you might want to save it under a different name
first, just to be safe.
For 2.6.6 and later kernels, make install only writes `realtime.ko' to
the `extras' subdirectory. So, you still need to go back to the
kernel directory and install the remaining modules...
$ cd /usr/src/linux
$ sudo make modules_install
tar xvzf realtime-lsm-0.1.1 cd realtime-lsm-0.1.1 make make install cd /usr/src/linux make modules_installMoc nechapu proc bych mel znovu kompilovat a instalovat vsechny moduly, kdyz mi to krasne slape. Bojim se a potrebuju aby mi nekdo napsal, ze se nemam ceho bat:)) Pokud vim, tak nvidia drivery kompiluji jenom spetku "lepiciho" kodu, samy uz jsou zkompilovane a jenom se nekam kopiruji. Na ostatni moduly to nesaha. Opravte me jestli se pletu.
Upgradoval jsem vicemene proto, ze v 2.6 kernelech je latence snizena a je v nich alsa, ale moc to nepomohlo. Jack pise:
[root@soby soby]# jackstart
jackstart: cannot get realtime capabilities, current capabilities are:
=ep cap_setpcap-ep
probably running under a kernel with capabilities disabled,
a suitable kernel would have printed something like "=eip"
[soby@soby soby]# jackd -d alsa jackd 0.98.0 Copyright 2001-2003 Paul Davis and others. jackd comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; see the file COPYING for details loading driver .. creating alsa driver ... hw:0|hw:0|1024|2|48000|0|0|nomon|swmeter|-|32bit control device hw:0 configuring for 48000Hz, period = 1024 frames, buffer = 2 periods Couldn't open hw:0 for 32bit samples trying 24bit instead Couldn't open hw:0 for 24bit samples trying 16bit instead Couldn't open hw:0 for 32bit samples trying 24bit instead Couldn't open hw:0 for 24bit samples trying 16bit insteada tahle hlaska donekonecna:
**** alsa_pcm: xrun of at least 0.045 msecsctrl-c -> Segmentation fault:( Jeste se na to podivam.
Tiskni
Sdílej: