3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Jestli tomu dobře rozumím, konzolové příkazy jako "mail", využívají nastaveného poštovního serveru. Poraďte mi něco (jak), abych mohl vyplnit, nebo předat parametrem, i údaje o SMTP serveru.
Konkrétní situace: přijdu k neznámé stanici, nechci se zabývat její konfigurací. Pustím nějaké "mail-pomahátko", předám mu i údaje o SMTP serveru. A i když jsem přihlášen jako root, nesmí můj způsob zasáhnout do stávajícího nastavení. Nesmím ovlivnit nebo použít lokální mailserver, který tam možná je, možná není...
Nemyslel jsem zásah přes SMTP. Myslel jsem to tak, aby klient nebyl tak "chytrý", že si poslední nastavení zapíše do /etc, pro příští použití. Na některých serverech musím pracovat jako root, zřízení každého účtu (i neroot) je pro naše vnitřní směrnice složité. No a účet s UID0 mám.
Líbí se mi řešení s telnetem, koukal jsem na popis komunikace s SMTP, vypadá použitelně.
Další možností je se sshčkem přihlásit na můj PC, kde si mail odladím. Ale mít nějakou binárku (ne perl), co člověka sama povede, nevíte někdo o něčem?
Díky všem za reakce.
Tiskni
Sdílej: