Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Ahoj.
Prosím o radu. Hledal jsem zde možnosti, jak opravit a znovu nahodit CRON, ale bohužel, odpověď na moji otázku jsem nenašel.
Mám následující problém. v cronu mám tento zápis:
5,10,15,20,25,30,35,40,45,50,55 * * * * root /usr/local/aplikace/aplikace.sh
ale cron mi tento příkaz nespouští. Nevím proč, až do včerejšího dne ho spouštěl.
Koukal jsem zde ve fóru, našel jsem zde rady, že třeba můžu mít špatně odřádkovaný poslední řádek, to jsem koukal a nemám. Dále jsem zkoušel
service crond reload /etc/rc.d/init.d/crond restart (i jenom stop a start)
ale výsledek stále stejný.
Když ale spustím příkaz z příkazové řádky, tak je vše OK
Prosím, poraďte.
Distribuci používám Fedora Core 1
/bin/sh -x /usr/local/aplikace/aplikace.sh
Co je ten parametr -x ? Jak by se tento zápis v crontab
0,5,10,15,20,25,30,35,40,45,50,55 * * * * root /usr/local/prikaz.sh
nechal zapsat do inittabu ?man bash prezradi, ze -x sposobi vypis vsetkych vykonanych prikazov pred tym, nez sa vykonaju. Tusim na stderr. Kedze to nie je presmerovane dostanes to mailom a mozes sa pozriet, co sa vykonalo, ako a preco.
Pisal si, ze jednoduchy prikaz "date" to vykona. Ak vykona date, musi vykonat aj sh -x, ak vykona sh -x, dozvies sa kde to zlyha. Miesto toho aby si nasiel chybu, hladas ako to obist. S takymto pristupom na Linux-e dlho nevydrzis. Ale kto chce kam, pomozme mu tam: man inittab.
pro Milan Dobeš:
Děkuji Ti za radu. Nechápu to, ale z CRONu se to nespustí a z inittabu to šlape jako hodinky. Fakt nechápu. Ještě jednou ti děkuji.
Tiskni
Sdílej: