Open source softwarový stack ROCm (Wikipedie) pro vývoj AI a HPC na GPU od AMD byl vydán ve verzi 7.0.0. Přidána byla podpora AMD Instinct MI355X a MI350X.
Byla vydána nová verze 258 správce systému a služeb systemd (GitHub).
Byla vydána Java 25 / JDK 25. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 18. Jedná se o LTS verzi.
Věra Pohlová před 26 lety: „Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázala“. Jde o odpověď na anketní otázku deníku Metro vydaného 17. září 1999 na téma zneužití údajů o sporožirových účtech klientů České spořitelny.
Byla publikována Výroční zpráva Blender Foundation za rok 2024 (pdf).
Byl vydán Mozilla Firefox 143.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Nově se Firefox při ukončování anonymního režimu zeptá, zda chcete smazat stažené soubory. Dialog pro povolení přístupu ke kameře zobrazuje náhled. Obzvláště užitečné při přepínání mezi více kamerami. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 143 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 43 (ChangeSet), tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 21. října.
Multiplatformní emulátor terminálu Ghostty byl vydán ve verzi 1.2 (𝕏, Mastodon). Přehled novinek, vylepšení a nových efektů v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 4.5 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Byla vydána verze 3.0 (Mastodon) nástroje pro záznam a sdílení terminálových sezení asciinema (GitHub). S novou verzí formátu záznamu asciicast v3, podporou live streamingu a především kompletním přepisem z Pythonu do Rustu.
$ obexftp -t /dev/rfcomm0 -p hello.txt Custom transport set to 'Siemens/Ericsson' Connecting...failed: connect Still trying to connect Connecting...failed: connect Still trying to connect Connecting...failed: connect Still trying to connectpri prvnim "Connecting" se mobil zepta na pin, zadam stejny jako je v /etc/bluetooth/pin a pak se chvili nic nedeje, ikonka na displeji mobilu ukazuje ze je BT spojeni aktivni ale pak pocitac napise ono failed a pak uz to jde rychle. Mobil se pritom tvari jakoby nic. Uz opravdu netusim cim by to mohlo byt... prohledal jsem co se dalo ale nikde o tomhle problemu nic nepisou... uz jsem z toho modrozubyho nesmyslu docela dost zmatenej
rfcomm0 { bind yes; device 00:01:E3:39:FD:DF; # OBEX File Transfer, OBEX Synchronisation channel 5; # OBEX Object Push #channel 4; comment "jk-mobil device"; }/etc/bluetooth/hcid.conf:
# HCId options options { autoinit yes; security none; pairing multi; pin_helper /usr/bin/bluez-pin; } # Default settings for HCI devices (promazal jsem komentare) device { name "%h-%d"; class 0x100; iscan enable; pscan enable; lm accept; lp rswitch,hold,sniff,park; }lsmod (zkráceno)
$ lsmod Module Size Used by rfcomm 41304 2 l2cap 28032 5 rfcomm hci_usb 15360 1 bluetooth 52580 5 rfcomm,l2cap,hci_usbpredem diky
$ obexftp -b $M -B 5 -x No custom transport Connecting...bt: -1 failed: connect Still trying to connect Connecting...bt: -1 failed: connect Still trying to connect Connecting...bt: -1 failed: connect Still trying to connectMobil (Sie S55) se zepta na pin, natukam tam to co je v /etc/bluetooth/pin, chvili nic a pak ono failed... zkusil jsem vycistit konfiguraky (preinstalovat bluez-utils), pak jsem zkousel povypinat veskere zabezpeceni, a porat totez... ach jo. kernel mam 2.6.6 (vanila) a bluez-utils 2.7-4
$ rfcomm connect rfcomm0 $M Can't connect RFCOMM socket: Resource temporarily unavailable
Tiskni
Sdílej: