Deskreen byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o aplikaci umožňující používat libovolné zařízení s webovým prohlížečem jako druhou obrazovku, viz videoukázka. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPLv3.
Byla vydána nová verze 0.11.0 raw photo editoru Filmulator. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3. Ke stažení je také spustitelný balíček ve formátu AppImage.
Byla vydána nová verze 13.8 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v příspěvku na blogu.
Otevřená certifikační autorita Let’s Encrypt v příspěvku na svém blogu představila své nové databázové servery. Hardware: 2U rack server Dell EMC PowerEdge R7525, CPU 2x AMD EPYC 7542, Memory 2TB 3200MT/s, Storage 24x 6.4TB Intel P4610 NVMe SSD. Software: OpenZFS a MariaDB s InnoDB.
Článek systemd pro vývojáře: lokální vývojové servery v systemd na MojeFedora.cz doporučuje vývojářům používání systemd k ovládání svých projektů pomocí "systemctl --user".
Vyšla nová verze souborového manažera Midnight Commander 4.8.26. Mezi hlavní novinky patří zachování obsahu příkazové řádky při přepínání panelů pomocí Ctrl+O, stíny okolo dialogových oken jako v Norton Commanderu a dalších (vytvořeno autorem zprávičky), podpora jakkoli dlouhých názvů souborů a spousta dalších drobnějších věcí.
Projekty Elasticsearch a Kibana změní s verzí 7.11 licenci. Už se nebude jednat o open source software. Důvodem změny licence byl spor se společností AWS (Amazon Web Services). AWS na změnu licence odpovídá vlastním forkem. Vycházet bude z verze 7.10 a zůstane pod open source licencí Apache.
Lidé ze společnosti Corellium se včera na Twitteru pochlubili screenshotem Ubuntu na Apple Siliconu aneb zprovoznili Ubuntu na počítači Apple s novým ARM procesorem M1. CTO jej už používá k vývoji ve svém herním křesle s 49 palcovým monitorem. Dnes byly na blogu Corellium publikovány detaily a pro případné zájemce i návod a obraz ke stažení. Upravili obraz Ubuntu pro Raspberry Pi.
Rodina počítačů Raspberry Pi se rozšířila o jednočipový počítač Raspberry Pi Pico v ceně 4 dolary s vlastním procesorem RP2040. Představení na YouTube.
Společnost Red Hat na svém blogu oznámila, že Red Hat Enterprise Linux (RHEL) bude možné provozovat zdarma na 16 serverech.
1) Nevim proc by ten driver ktery sitovce priradit yast byla pitomost. Treba ja mam PCMCIA sitovku ActionTec a pritom pouzivam driver axnet_cs.o
. Proste pro danou sitovku neexistuje zatim driver tak se pouziva ten ktery je ji nejblizsi.
2) Do /lib/modules/...
nic nekopirovat, staci prekompilovat jadro s povolenym tulip_cb
tulip_cb
v jadre. Zkuste to a melo by to chodit
/lib/modules...
. Ten modul muze mit zavislosti ktere se vyresi jenom konfiguraci ktera kompilaci predchazi. Myslim ze kompilaci jadra se neda moc zkazit. Prinejhorsim budete mit stavajici jadro ktere funguje. Nebal bych se toho. Proste stahnout odsud zdrojaky (nejlip jadra ktere uz ted mate), pri konfiguraci si to samo zjisti stavajici konfiguraci a Vy jen povolite ten modul tulip_cb
. Navodu jak kompilovat jadro bylo i tady dost...
pcnet_cs.o
, je to pro NE2000 kompatibilni sitovky a spousta jich s nim spolupracuje...
Documentation/Configure.help
ve stromu zdrojaku jadra, zkuste vyhledat vsechno co souvisi s tulipem. Treba v mym 2.4.25 tam nejaky moduly pro tulip jsou...
CONFIG_KMOD
(kernel automounter, kdyz najde zarizeni, automaticky pro nej zavede modul, je to nekde hned v prvnim menu u make menuconfig
), a vsechny mozny drivery pro PCMCIA sitovky zakompilovat jako moduly. Pokud nejaky vhodny driver existuje, jadro si ho pri bootu najde a zavede a vy pak pomoci lsmod
zjistite ktery to byl a pak pri dalsi kompilaci jadra staci zapnout jen ten. Pokud zadny vhodny modul neni, zkuste nejnovejsi jadro rady 2.6
Tiskni
Sdílej: