Vedle Hectora "marcan" Martina a Asahi Linuxu portují Linux na Apple Silicon aneb na počítače Apple s novým ARM procesorem M1 také lidé ze společnosti Corellium. V sobotu se na Twitteru pochlubili bootováním Linuxu na M1. Dnes zveřejnili zdrojové kódy (Preloader-M1 a Linux-M1).
CSIRT.CZ upozorňuje na kritické zranitelnosti v Orbit Fox pluginu pro WordPress. Správci CMS WordPress, kteří mají nainstalované rozšíření Orbit Fox, by měli provést co nejdříve upgrade rozšíření na poslední verzi 2.10.3. Dvě nedávno nalezené zranitelnosti, stored XSS a možnost eskalace oprávnění, umožňují útočníkovi kompletní ovládnutí webové stránky.
bladeRF-wiphy je open source IEEE 802.11 / Wi-Fi kompatibilní SDR VHDL modem pro bladeRF 2.0 micro xA9. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2.
V sobotu brzo ráno někdo naboural administrátorský účet diskusního fóra OpenWrt a odcizil citlivá data uživatelů (emailové adresy, API klíče, statistiky, ...).
Byla vydána verze 1.9.0 emulátoru terminálu Terminology (GitHub) postaveného nad EFL (Enlightenment Foundation Libraries). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.0.12 multiplatformního multimediálního přehrávače VLC (Wikipedie). Jedná se o minor verzi mimo jiné vylepšující podporu Bluray, DASH a RIST. Řešena je také bezpečnostní chyba CVE-2020-26664.
Murilo Pereira v obsáhlém textu Jak otevřít soubor v Emacsu nejprve zkoumá Emacs jako prostředí pro vývoj na vzdáleném serveru, a pak se dostává k úvahám nad filosofií textových editorů, jejich vývojem a vůbec rozhraními člověk-počítač. Některé kapitoly také zveřejnil samostatně: např. Hodnoty Emacsu, revoluce Neovimu a gorila VSCode.
Konference InstallFest 2021 proběhne online o víkendu 6. a 7.března 2021. Vyhlášeno bylo CFP. Přihlásit přednášku nebo workshop lze do 2. února 2021.
Po roce a půl vývoje byla vydána nová verze 3.9.0.0 svobodného toolkitu určeného pro stavbu softwarově definovaných rádií (SDR) GNU Radio (Wikipedie). Přehled novinek na stránkách projektu a na GitHubu.
Mozilla.cz se věnuje novinkám ve Firefoxu 85, který vyjde příští týden. Po technické stránce bude velkou novinkou dělení mezipaměti (tzv. cache partitioning). Za cenu potenciálního zpomalení načítání některých stránek a zvýšeného síťového provozu budou odděleny mezipaměti pro každý server. Sledující prvky tak nebudou moci z dostupnosti konkrétních jiných prvků v mezipaměti vysledovat, jestli byly některé stránky dříve
… více »Baterkou to určitě nebude, dělá to i můj "MC35i Terminal", co se strká do zásuvky.
Teď se připojuji přes grafické "KPPP", je to pohodlné, ale už delší dobu se chci dokopat k nastavení textového "PPP", které se bude startovat při zapnutí PC. Potom se každých 30min pokusí o ping, a když se nepovede, po 20min se restartuje spojení.
Mám podezření, že to Eurotel dělá schválně, aby upřednostnil brouzdání. Pokud to tak je, určitě bych s automatickým opětovným spojením čekal alespoň těch 20min, abych zbytečně neprovokoval. Vždyť on nám to Eurotel dal pro Win, které restart spojení nemají. Ale to celé s Eurotelem jenom hádám.
Lokalita: Prácheň, kousek od Nového Boru, okres Česká Lípa. Tady asi nemáš zákazníky.
Jde opravdu o velké soubory. Image CD bych teoreticky (5K/s) měl stahovat přes dva dny. PC nenechávám zaplé, když nejsem doma čímž se dostáváme na 1CD/týden. Ale proč ne, času dost. Dokonce jsem si stáhnul i 7CD Debiana!
Spadne to někdy v rozmezí 2h - 6h. Rekord jsem měl 30h. Ty časy nemyslím brouzdací, ale stahování CD + občasné brouzdání.
Tiskni
Sdílej: