Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
Letošní konference LibreOffice proběhne 28. září až 1. října v Bolzanu. The Document Foundation hledá přednášející.
mkdir bin chmod 111 bin cp /bin/ls bin mkdir lib chmod 111 lib cp /lib/ld-2.1.1.so lib cp /lib/libc-2.1.1.so lib ln -s ld-2.1.1.so ld-linux.so.2 ln -s libc-2.1.1.so libc.so.6 chmod 111 ld-2.1.1.so chmod 555 libc-2.1.1.sonemam to ale odksusane tagze to skus nemas co sprasit Nezabudni potom pre uzivatelov nastavit prava na subory a adresare. Co sa tyka doterajsej diskusie o tom co je lepsie co je ebzpecnejsie. uz niekto spomenul ze cokolvek, akykolvek server na nete je vystaveny nebezpecenstvu a zalezi len a len na danom adminovy ci si to dokaze zabezpecit alebo nie. stal som tiez pred tymto problemom ako bol pajka, ked som potreboval pomoct s nastavenim wu-ftpd a kazdy "kasli na wu-ftpd, daj pro-ftpd" a podobne...co clovek to iny nazor...kazdy ma svoj oblubeny ftpd a neda na enho dopustit... neje to aj ta myslienka linuxu ze si kazdy vyberie distro ake mu vyhovuje???to znamena distro linuxu, rozne distra servereov....nenutme niekomu to co nechce... potom sa uz ozaj priblizime k nemenovanym osobam a spolocnostiam ktore sa nam snazia diktovat ze ich soft, ich os je ten naj... uz budem koncit len si neodpustim poznamku k wu-ftpd. ked som videl ten konfigurak vo wu-ftpd a tie moznosti konfiguracie zajasal som. pri pohlade na pro-ftpd som bol zmeteny a nevedel som si predstavit ako ho mam konfigurovat ci budem moct vyuzivat to co potrebujem... preto mi wu-ftpd vyhovuje a nedam na neho dopustit.tot vse. to pajka: pokial by si potreboval pomoct s konfiguraciou ozvy sa na mail robk0@pobox.sk
Tiskni
Sdílej: