Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Ahoj
Mam debiana 3.0 r2. Pres program konstruct jsem postupne zkompiloval cele kde3.3.
Slozku kde3.3 mam v /root/kde3.3, ale zkopiroval jsem ho do /etc/kde3.3,
odtud bych ho chtel zpoustet. Nevim jak mam co nastavit :(
v readme na kde.org bylo par radku s export...
Pri /kde3.3/bin/startkde mi to napise:
./startkde: kdeconfig: command not found xset: unable to open display "" . . xsetroot:..............' ' Usage............... a potom dalsi hlasky
Mam to spatne zkompilovane?? Jak a kde mam co nastavit a jak mam nastavit ten export, protoze jsem taky zmenil PATH... muzete mi nekdo napsat co tam ma byt napsane??
No nemusi to byt zrovna /etc/kde3.3, ale nechtel bych to mit v /root/kde3.3. Kompiloval jsem to pres konstruct, ktery stahnul a zkompiloval snad vsechno potrebne. nevyresene chyby byly az treba v kdegames... samotne kde bylo bez chyby zkompilovane.
Kompiloval jsem to tyden, tak mi ted nerikejte ze jsem to delal zbytecne, kdyz treba staci jen neco nekam napsat. Prosimmm
~/
je obecné označení pro domovský adresář. Tedy v tvém případě /root. Znovu však opakuji, pro běžnou práci používej normální účet, ne roota.
startkde
skončí s chybou právě proto, že jsi celý adresář přesunul jinam, než kde jej instalace očekává.
- export slouží k nastavení proměnných prostředí. V tomto případě jde o cesty k adresářům, které KDE potřebuje znát k úspěšnému spuštění a běhu.
--------
Protože v tom zjevně dost tápeš, doporučuji používat předkompilované balíčky. Pokud chceš mermomocí KDE kompilovat ze zdrojáků, tak:
Tiskni
Sdílej: