Mozilla.cz informuje, že Mozilla ukončuje program ověřených doplňků. Na server s doplňky addons.mozilla.org může svůj doplněk pro Firefox nahrát jakýkoliv vývojář, stačí k tomu účet Firefoxu. Po automatické kontrole (a případně na jejím základě následující ruční kontrole) je doplněk zveřejněn uživatelům. Nejpoužívanější doplňky, které splňují určité standardy, Mozilla na serveru označuje jako doporučené, a na to chtěla navázat
… více »Vývojáři Asahi Linuxu se na Twitteru pochlubili prvním trojúhelníkem zobrazeným pomocí open source ovladače pro Apple M1 GPU. Pracuje na něm Alyssa Rosenzweig z Collabory. Více na jejím blogu (1. část a 2. část). Zdrojové kódy jsou k dispozice na GitHubu.
V sobotu proběhla konference Online GodotCon 2021 vývojářů a uživatelů multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Zatím nesestříhaný videozáznam příspěvků je k dispozici na YouTube.
Deskreen byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o aplikaci umožňující používat libovolné zařízení s webovým prohlížečem jako druhou obrazovku, viz videoukázka. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPLv3.
Byla vydána nová verze 0.11.0 raw photo editoru Filmulator. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3. Ke stažení je také spustitelný balíček ve formátu AppImage.
Byla vydána nová verze 13.8 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v příspěvku na blogu.
Otevřená certifikační autorita Let’s Encrypt v příspěvku na svém blogu představila své nové databázové servery. Hardware: 2U rack server Dell EMC PowerEdge R7525, CPU 2x AMD EPYC 7542, Memory 2TB 3200MT/s, Storage 24x 6.4TB Intel P4610 NVMe SSD. Software: OpenZFS a MariaDB s InnoDB.
Článek systemd pro vývojáře: lokální vývojové servery v systemd na MojeFedora.cz doporučuje vývojářům používání systemd k ovládání svých projektů pomocí "systemctl --user".
Vyšla nová verze souborového manažera Midnight Commander 4.8.26. Mezi hlavní novinky patří zachování obsahu příkazové řádky při přepínání panelů pomocí Ctrl+O, stíny okolo dialogových oken jako v Norton Commanderu a dalších (vytvořeno autorem zprávičky), podpora jakkoli dlouhých názvů souborů a spousta dalších drobnějších věcí.
Projekty Elasticsearch a Kibana změní s verzí 7.11 licenci. Už se nebude jednat o open source software. Důvodem změny licence byl spor se společností AWS (Amazon Web Services). AWS na změnu licence odpovídá vlastním forkem. Vycházet bude z verze 7.10 a zůstane pod open source licencí Apache.
Mám server/router (cbq, firewall, lokální ftp). V serveru je eth0-lokální síť , eth1-připojení k internetu....z eth0 to jde do switche a jsou na něm 3 klienti a jedno HW AP.
No a teď k problému ...pokud se pohybují vše jen na internetu je vše OK, ale pokud uživatel wi-fi začne stahovat z lokálního ftp, tak se nikdo nedostane vůbec na net. Pokud z ftp stahuje někdo z pevné lan tak to jede jak má. Netuším proč donedávna to jelo jak mělo a kdokoli mohl z ftp stahovat co chtěl a internetu se to nijak nedotklo.
Jádro 2.4.26nepochopil ...prohoď eth0 a eth1...eth0 jde do switche.
Na eth0 brzdím download a na eth1 brzdím upload. Ale o to tu nejde to funguje jak má. Píšu že když vypnu CBQ..tzn. vůbec neběží...a on stahuje z lokálního ftp tak zastaví jakýkoli provoz z/do internetu. (pozn. jeho max. je asi 450KB/s, max. eth0 je kolem 5MB/s, takže to zahltit nemůže je 10x pomalejší).
Kdybych to řekl laicky tak nějakým mě neznámým způsobem zastaví/zpomalí routování/NAT ze sítě do internetu, ale k tomu aby to udělal nemá dostatečně rychlé spojení.
PS: abych nezapomněl...děje-li se co jsem popisoval, provoz LAN <--> SERVER normálně funguje...nejde pouze zmiňovaný provoz do netu tj. SERVER <--> INTERNET
Tiskni
Sdílej: