Byla vydána verze 1.61.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
MIME-Version: 1.0 Content-Type: multipart/mixed; boundary="blablabla"tělo zprávy začneš
--blablabla Content-Type: text/plain; charset=us-ascii Content-Disposition: inlinepak dáš přílohu
--blablabla Content-Type: text/plain; charset=us-ascii Content-Disposition: attachment; filename=cosi_kdesia mail ukončíš --blablabla-- Kde blablabla je message boundary, tj. řetězec znaků (ve všech uvedených místech identický), který se tam jinak nevyskytuje -- v špinavé praxi prostě vygenerguješ posloupnost třeba třiceti alfanumerických znaků, a tu použiješ. Detaily v příslušném RFC...
#! /bin/bash
echo 'From: e-mail address'
echo 'To: e-mail address'
echo 'Subject: Pokus'
echo 'MIME-Version: 1.0'
echo 'Content-Type: multipart/mixed; boundary="separator"'
echo 'This is a multi-part message in MIME format'
echo '--separator'
echo 'Content-Type: text/plain; format=flowed; charset="iso-8859-2";
reply-type=original'
echo 'Content-Transfer-Encoding: 7bit'
echo ''
echo "Odeslano jako ./pokus.mail | usr/sbin/sendmail -t"
echo '--separator'
echo 'Content-Type: text/plain; format=flowed; name="pokus.txt"; reply-type=original'
echo 'Content-Transfer-Encoding: 7bit'
echo 'Content-Disposition: attachment; filename="pokus.txt"'
echo ''
echo 'Line ... 1'
echo 'Line ... 2'
echo 'Line ... 3'
Tiskni
Sdílej: