Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Berkeley Humanoid Lite (Onshape, GitHub) je open source humanoidní robot. V amerických cenách jej lze sestavit do 5000 dolarů.
Jakub Jelínek oznámil vydání verze 15.1 (15.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 15. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie). Staronovým vedoucím zůstává Andreas Tille.
Jason Citron končí jako CEO Discordu. Od pondělí 28. dubna nastupuje nový CEO Humam Sakhnini, bývalý CSO Activision Blizzard.
Článek na Libre Arts představuje baskytarový multiefekt Anagram od společnosti Darkglass Electronics. S Linuxem uvnitř (licence, GitHub).
Městský soud v Praze vyhlásil rozsudek, který vyhověl žalobě novináře Jana Cibulky, který s podporou spolku IuRe (Iuridicum Remedium) požadoval omluvu od státu za to, že česká legislativa nařizuje operátorům uchovávat metadata o elektronické komunikaci. To je přitom v rozporu s právem. Stát se musí novináři omluvit a zaplatit náklady řízení. Především je ale součástí přelomové rozhodnutí o nelegálnosti shromažďování dat a o
… více »Americké technologické firmy Apple a Meta Platforms porušily pravidla na ochranu unijního trhu, uvedla včera Evropská komise (EK). Firmám proto vyměřila pokutu – Applu 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) a Metě 200 milionů eur (pět miliard Kč). Komise to oznámila v tiskové zprávě. Jde o první pokuty, které souvisejí s unijním nařízením o digitálních trzích (DMA). „Evropská komise zjistila, že Apple porušil povinnost vyplývající z nařízení
… více »#--- Meri cely traffic do internetu --- total in|in|eth1|all|| total out|out|eth1|all||Tohle by melo zmerit vsechna data ktere protecou pres rozhrani eth1. Pokud sem to dobre pochopil, tak by to melo stacit nebo ne?
Neznám ipac-ng. Nelze mu říct, aby accountoval podle konkrétní zdrojové/cílové MAC adresy? To, co vám přichází/odchází na/z eth1, se liší zdrojovou/cílovou MAC adresou - je to MAC adresa zařízení jednoho nebo druhého providera.
Pokud to tak nejde, musíte účtovat podle routovacích pravidel. V odchozím směru je to jasné - nějakým mechanismem routujete provoz k jednomu nebo druhému providerovi, stejným mechanismem ho můžete účtovat. V příchozím směru to může být horší, pokud vám funguje nesymetrický routing. Pokud routujete symetricky, pak analogická pravidla jako pro odchozí provoz platí i pro příchozí.
Ale to už bychom potřebovali vědět, jak máte vyřešen balancing mezi ty dva providery.
S tou MAC adresou je to pravda, ale pak opravdu nemohu použít ipac-ng, protože tohle neumí.
Zde mi opravdu nezbude nic jiného než jak říkáte to dělat tak jak dělám routing (označuji pakety a ty pak dávám do routovací tabulky)
Rád bych ale použil něco co mi data ještě převede do grafu s časovou osou, pak mohu rozeznat jak která linka byla kdy vytížena a případně některé služby z některých serverů posílat přes druhého providera.
Tiskni
Sdílej: