Byla vydána verze 1.61.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
#--- Meri cely traffic do internetu --- total in|in|eth1|all|| total out|out|eth1|all||Tohle by melo zmerit vsechna data ktere protecou pres rozhrani eth1. Pokud sem to dobre pochopil, tak by to melo stacit nebo ne?
Neznám ipac-ng. Nelze mu říct, aby accountoval podle konkrétní zdrojové/cílové MAC adresy? To, co vám přichází/odchází na/z eth1, se liší zdrojovou/cílovou MAC adresou - je to MAC adresa zařízení jednoho nebo druhého providera.
Pokud to tak nejde, musíte účtovat podle routovacích pravidel. V odchozím směru je to jasné - nějakým mechanismem routujete provoz k jednomu nebo druhému providerovi, stejným mechanismem ho můžete účtovat. V příchozím směru to může být horší, pokud vám funguje nesymetrický routing. Pokud routujete symetricky, pak analogická pravidla jako pro odchozí provoz platí i pro příchozí.
Ale to už bychom potřebovali vědět, jak máte vyřešen balancing mezi ty dva providery.
S tou MAC adresou je to pravda, ale pak opravdu nemohu použít ipac-ng, protože tohle neumí.
Zde mi opravdu nezbude nic jiného než jak říkáte to dělat tak jak dělám routing (označuji pakety a ty pak dávám do routovací tabulky)
Rád bych ale použil něco co mi data ještě převede do grafu s časovou osou, pak mohu rozeznat jak která linka byla kdy vytížena a případně některé služby z některých serverů posílat přes druhého providera.
Tiskni
Sdílej: